تشدید فشار بر لبنانی‌ها اینبار از طریق ماهواره!

تشدید فشار بر لبنانی‌ها اینبار از طریق ماهواره!

|تشدید فشار بر لبنانی‌ها اینبار از طریق ماهواره! از مسیح داراب|

صدای شیعه به نقل از روزنامه اینترنتی "رأی الیوم": بینندگان لبنانی از چهارشنبه دیگر قادر به دیدن اکثر شبکه های تصویری و تلویزیونی خود روی ماهواره نایل ست نخواهند بود.
آن توقف پخش برنامه جذاب و جالب و خوب ها، شامل شبکه های المنار، الجدید، ان بی ان و همچنین تلویزیون لبنان شده می باشد.

به نظر می رسد که توقف پخش آن شبکه های تصویری و تلویزیونی لبنانی در ماهواره نایل ست در راستای مجموعه تصممیاتی می باشد که پیشتر در باره رسانه ای علیه لبنان گرفته شده می باشد، زیرا پیش از آن شرکت ماهواره ای عرب ست پخش برنامه جذاب و جالب و خوب های تعدادی از شبکه های لبنانی را روی آن ماهواره متوقف کرده، و همچنین دفاتر دو شبکه تصویری و تلویزیونی سعودی العربیه و همچنین الحدث در لبنان بسته شد

بعد از آن هم بحران نشر یک کاریکاتور اهانت آمیز به لبنان در روزنامه الشرق الاوسط سعودی بحران آفرین شد، و همچنین باعث وارد شدن خشمگین معترضان لبنانی به دفتر آن روزنامه در مرکز بیروت شد.

اراده و تصمیم راسخ شرکت مصری نایل ست جهت توقف پخش برنامه جذاب و جالب و خوب های شبکه های یاد شده، در آستانه سفر سلمان بن عبدالعزیز شاه سعودی به قاهره صورت گرفت.

تحلیلگران آن اقدام را در راستای مجموعه اقدامات عربستان علیه محور مقاومت و همچنین رسانه های آن هم و همچنین به منظور تلاش جهت کاستن از اقتدار و قدرت تاثیر گذاری آن رسانه ها در جهان عرب و همچنین گفتن حقایق توسط آنها می دانند.

شرکت های ماهواره ای نایل ست و همچنین عرب ست مدتی پیش از آغاز انقلابها در کشورهای عربی و همچنین بیداری اسلامی، از ترس تأثیرگذاری شبکه خبری العالم بر انظار و افکار عمومی در جهان اسلام، زیر فشارهای عربستان پخش برنامه جذاب و جالب و خوب های آن شبکه را از ماهواره های خود متوقف کردند.

در همین حال، خبرگزاری دولتی لبنان اعلام کرد: اداره شرکت ماهواره ای نایل ست به وزارت ارتباطات لبنان لزوم توقف پخش برنامه جذاب و جالب و خوب های شبکه المنار از آن ماهواره از ساعت هشت صبح روز پنجم آوریل جاری را ابلاغ کرده می باشد.
اداره شرکت ماهواره ای نایل ست علت آن امر را به زعم خود "اقدام المنار در نقض توافق با آن شرکت و همچنین پخش برنامه جذاب و جالب و خوب های طایفه ای و همچنین فتنه انگیز" دانسته می باشد.
حکومت سعودی وبسایت و مرکز خبرهای جدید شبکه تصویری و تلویزیونی المنار لبنان در اینترنت را بعد از سخنرانی سید حسن نصرالله دبیرکل گروه و حزب الله لبنان علیه ریاض درپی اعدام آیت الله شیخ نمر باقر النمر روحانی بارز شیعه عربستان، فیلتر کرد.
شرکت ماهواره ای عرب ست بعد از فاجعه منی شبکه المنار را در کنار شبکه المیادین از ماهواره های خود حذف کرد. آن شرکت سپس اعلام کرد که مرکز خود را از لبنان به اردن منتقل می کند.

"قاسم سوید" مدیرکل شبکه "ان بی ان" در تماس تلفنی با روزنامه لبنانی "السفیر" گفت که آن شبکه تنها و فقط از ماهواره نایل ست پخش میشد و همچنین آن اقدام خسارتهای فراوانی را به شبکه وارد می کند.
"
ابراهیم فرحات" مدیرکل شبکه المنار نیز با خودداری از اظهارنظر درخصوص توقف پخش آن شبکه از نایل ست به خاطر مذاکرات با طرف مصری، تأکید کرد که در صورت اجرایی شدن آن اراده و تصمیم راسخ، پخش المنار از طریق ماهواره های دیگر ادامه می‌یابد.
"
رمزی جریج" وزیر اطلاع رسانی لبنان هم به روزنامه السفیر گفت که تماس با مسؤولان نایل ست و همچنین همچنین سفیر مصر در لبنان جهت اطلاع از دلیل آن اقدام غافلگیر کننده در جریان می باشد. او همچنین با ابراز تعجب از اقدام نایل ست در مطلع کردن لبنان از آن اراده و تصمیم راسخ ۴۸ ساعت قبل از اجرای آن هم، تأکید کرد که همه کارهای مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری را جهت حمایت از شبکه های لبنانی انجام خواهد داد.

منبع: پایگاه خبری شبکه العالم

انتهای پیام

تشدید فشار بر لبنانی‌ها اینبار از طریق ماهواره! در تاریخ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان