تاکید حضرت آیت الله سبحانی بر احیای اعتکاف ماه رمضان/ اعتکاف در شرایع پیشین وجود داشته می باشد

ms sobhani 18 تاکید حضرت آیت الله سبحانی بر احیای اعتکاف ماه رمضان/ اعتکاف در شرایع پیشین وجود داشته می باشد

شفقنا(پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه)- حضرت آیت الله العظمی سبحانی اعتکاف را شامل فضیلتهای فراموش شده دانست که بعد از انقلاب اسلامی احیا شد و همچنین تاکید کرد: مقدمات برپایی اعتکاف رمضانیه جهت شهروندان و مردم شهر بایستی و حتما فراهم می شود.

به به گفته روزنامه نویس و خبرنگار شفقنا در قم، آن مرجع تقلید شامگاه یکشنبه در دیدار افراد ستاد مرکزی اعتکاف استان قم با اشاره به آیاتی از قرآن کریم ابراز داشت: علی رغم اندیشه مادی گرایان، انسان معجونی مرکب از تن و همچنین روان می باشد؛ به عبارت دیگر، مادی گرایان انسان را در جسم خلاصه می کنند و همچنین جهت انسان یک زندگی مکانیکی قائل خواهند بود ولی باید توجه داشت اسلام جهت انسان دو جزء تن و همچنین روان قائل می باشد و همچنین واقعیت و حقیقت انسان را در روان خلاصه کرده می باشد.

او تصریح کرد: قرآن کریم در پاسخ به افرادی که می گوید چگونه بعد از مرده شدن، زنده می شویم؛ می فرماید:«تو واقعیتی به نام روح و همچنین روان دارید که ملک الموت آن هم روح تو را قبض می کند و همچنین پیش ماست لذا مردن و مرگ پایان زندگی نیست».

آیت الله سبحانی با ذکر آن مطلب که اسلام مکتبی تلفیقی و همچنین ترکیبی می باشد، اظهار داشت: بر آن اساس، انسان شامل تن و همچنین روان می باشد و همچنین همانگونه که جسم ما نیازمند غذاست، روح و همچنین روان ما هم نیازمند غذای مناسب می باشد ولی باید توجه داشت زندگی ماشینی، آن روان را تا حدی تحت تاثیر قرار داده و همچنین انسان را کمی از ماورای طبیعت منقطع کرده و همچنین مقداری فضائل را فراموش می کند.

او یادآور شد: اسلام جهت کنارزدن آن حجاب و همچنین پرده ها، عبادتهای پنجگانه را معین کرده می باشد تا انسان با انجام آنها متوجه عالم بالا می شود و همچنین لذا اعتکاف به همین منظور در اسلام آمده می باشد گرچه آن آئین در شرایع پیشین هم وجود داشته می باشد.

آن مرجع تقلید تاکید کرد: اعتکاف انقطاع انسان از دنیا و همچنین توجه به ارزشهاست که اقلّ آن هم سه روز می باشد، حتی پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله اکرم(ص) یکسال موفق یه اعتکاف نشد ولی باید توجه داشت سال شمسی بعد به جبران آن هم، ۲۰ روز معتکف شد.

او با گفتن آن مطلب که جوانان ما مسلما تحت تاثیر تبلیغات و همچنین ماهواره ها خواهند بود؛ گفت: درب کشور را نمی می شود بست ولی باید توجه داشت یکی از عوامل جهت زدودن گرد و همچنین غبار رسانه ها، آئین اعتکاف می باشد که انسان در آن سه روز منقطع از دنیا شده و همچنین به تمام معنا متوجه خداوند تبارک و تعالی می می شود.

آیت الله سبحانی سخنی از امام و پیشوا خمینی(ره) نقل کرد با آن مضمون که«در صورتی که توانستید نمازی بخوانید که در آن هم غیر از خداوند تبارک و تعالی هیچ چیز و همچنین هیچ کسی نباشد».

او یکی از آثار سازنده انقلاب اسلامی را احیای فضیلتهای فراموش شده دانست و همچنین عنوان کرد: اعتکاف شامل فضیلتهای فراموش شده بود که در صورتی که قبل از انقلاب هم بود، خیلی زیاد کمرنگ بود ولی باید توجه داشت بحمدلله بعد از انقلاب احیا شد.

آن مرجع تقلید با اشاره به آیات قرآن کریم در خصوص توسعه اعتکاف به ماه رمضان گفت: در صورتی که امکان آن هم وجود داشته باشد، اعتکاف از آن سه روز درآمده و همچنین مقدمات برپایی آن آئین در مواقع دیگر هم جهت شهروندان و مردم شهر فراهم کنید.

او خاطرنشان کرد: هرچه توجه به ماورای طبیعت اکثرا و بیشتر باشد، سعادت و همچنین امنیت ما اکثرا و بیشتر و همچنین دنیا  آخرت آبادتری خواهیم داشت.

در ابتدای آن دیدار هم حجت الاسلام فلاح زاده ریاست مرکز موضوع شناسی فقهی احکام از آماده شدن موسوعه کتب و همچنین موضوعات فقهی، موسوعه استفتائات اعتکاف در عصر معصومین(ع) و همچنین اعتکاف در آینه روایات جهت نشر خبر داد و همچنین گفت: آسیب شناسی آئین اعتکاف گرفته شده و همچنین نهایی شده و همچنین امید می رود آن آسیبها در جشنواره ای پیگیری و همچنین راهکاری جهت رفع آنها ارائه می شود.

انتهای پیام

www.fa.shafaqna.com

تاکید حضرت آیت الله سبحانی بر احیای اعتکاف ماه رمضان/ اعتکاف در شرایع پیشین وجود داشته می باشد در تاریخ ۱۰ April 2016 | 9:51 pm نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان