آیت الله سبحانی تأکید کرد؛ ضرورت حفظ رسم و همچنین رسوم مشایخ حوزه از سوی طلاب/ انسان با تلاش به درجات بالا می رسد

آیت الله سبحانی تأکید کرد؛ ضرورت حفظ رسم و همچنین رسوم مشایخ حوزه از سوی طلاب/ انسان با تلاش به درجات بالا می رسد

|آیت الله سبحانی تأکید کرد؛ ضرورت حفظ رسم و همچنین رسوم مشایخ حوزه از سوی طلاب/ انسان با تلاش به درجات بالا می رسد از مسیح داراب|

صدای شیعه: حضرت آیت الله جعفر سبحانی ازمراجع تقلید در درس خارج خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با اشاره به مجاهدت های علمی حضرت امام و پیشوا خمینی(ره) گفت: حضرت امام و پیشوا در سال شمسی ۱۳۷۱ قمری یا ۱۳۳۰ شمسی تابستان به محلات رفته بودند.

او همچنین افزود: بعد از آن که حضرت امام و پیشوا برگشتند بنده ازایشان پرسیدم که تابستان در محلات مشغول چه کاری بودید، ایشان فرمودند کارک آن بود که ساعت ۶ صبح قالیچه ای در حیاط می انداختم، کتاب ها را جمع کرده و همچنین مشغول نوشتن و همچنین مطالعه تا ساعت ۱۲ بودم.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم با گفتن آن که امام و پیشوا راحل عصرها یک ساعت مانده به غروب به مسجدی می رفتند و همچنین در آنجا جهت جمعی درس اخلاق می گفتند، اظهار داشت: چنین مطالعه و همچنین تلاشی حضرت امام و پیشوا را بالا برد.

او همچنین با انتقاد از زیاد بودن تعطیلات ادامه داد: با آن تعطیلی ها مشکل می باشد که انسان به آن هم درجه برسد، مگر آن که واقعا اشخاص با مطالعات فردی یا شخصی و همچنین خانوادگی تعطیلات را جبران کنند.

آن مرجع تقلید با اشاره به تلاش های حضرت آیت الله بروجردی در مسیر کسب علم ابراز داشت: آیت الله بروجردی مسأله ترتب را تدریس می کردند، ایشان فرمودند روزی بعد از آن که نماز مغرب و همچنین عشا را خواندم شروع به حل مسأله ترتب کردم یک مرتبه دیدم که اذان صبح شد و همچنین من تمام شب را مطالعه کرده بودم و همچنین رنج مطالعه را متوجه نمی شدم.

او همچنین عنوان کرد: آیت الله بروجردی انسانی موسوعه و همچنین در ادبیات، بحث های فلسفی، رجال، فقه و همچنین دیگر باره ها استاد بود، ۹۰ قسمت و بخش آن موارد مرتبط به کار انسان می باشد و همچنین تنها ۱۰ قسمت و بخش به استعداد مرتبط می می شود، طلاب و همچنین روحانیان بایستی و حتما رسم و همچنین رسوم مشایخ حوزه را حفظ کنند.

حضرت آیت الله سبحانی خاطرنشان کرد: سابقا در ایام تعطیلات کتاب هایی همچون کشف المراد را تدریس می کردیم، زمانی ایام تعطیلی هم حوزه درس داشت ولی باید توجه داشت درس های فوق العاده بود.

انتهای پیام

آیت الله سبحانی تأکید کرد؛ ضرورت حفظ رسم و همچنین رسوم مشایخ حوزه از سوی طلاب/ انسان با تلاش به درجات بالا می رسد در تاریخ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان