آیا نهاد همکاری هنوز اسلامی می باشد؟!

آیا نهاد همکاری هنوز اسلامی می باشد؟!

|آیا نهاد همکاری هنوز اسلامی می باشد؟! از مسیح داراب|

صدای شیعه به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم: السفیر در مطلبی به قلم "محمد نور الدین" تأکید کرد: پیش از اجلاس شایعه های بسیاری در خصوص آشتی ها و همچنین نزدیک شدن کشورهای متنوع و گوناگون و مختلف مطرح شد، ولی باید توجه داشت مسیر اجلاس و همچنین سخنرانی‌ها و همچنین دیدارها کاملا علی رغم آن شایعه ها بود.
امروز درحالی ریاست نهاد همکاری به اردوغان رسید که هیچ دگرگونی و تغییری در آن هم به وجود نیامده می باشد. موضع نهاد همکاری اسلامی درقبال فلسطین و همچنین ناتوانی آن هم در حمایت از شهروندان و مردم شهر آن سرزمین دگرگونی و تغییری نکرده می باشد.
در آن اجلاس، از اظهارات تند علیه اسرائیل خبری نبود. شاید مناسب نبود که به آن نهاد در خصوص از سرگیری عادی سازی روابط (با رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی) اطلاع داده می شود.. روابطی در واقع هیچگاه قطع نشده می باشد و همچنین آن موضوع تعداد بسیاری از اعضا را ناخوش و غمگین نمی‌کند.
نهاد همکاری هیچ تلاشی جهت حل اختلافات بین بعضی کشورهای عضو انجام نداد و همچنین حتی کمیته‌ای جهت آشتی تشکیل نشد. تلاشی هم جهت حل بحران و همچنین جنگ در سوریه، عراق و همچنین یمن صورت نگرفت.
نهاد همکاری در مقابل، در بیانیه پایانی خود به حمله ضد ایران متمرکز شد و همچنین بدتر از آن هم توصیف گروه و حزب الله به عنوان یک نهاد ضد بشری و ترویستی.
درحالیکه در سخنرانی اردوغان هیچ انتقادی از اسرائیل صورت نگرفت، در بیانیه پایانی بندهایی خصمانه ضد ایران و همچنین گروه و حزب الله گنجانده شد. اقدامی که به نظر می آید تلاشی از سوی آن نهاد جهت گرفتن کرسی در شورای امنیت باشد.
ترکیه از حمله به ایران در بیانیه پایانی و همچنین متهم کردن آن هم به دخالت در مسائل دیگر کشورها حمایت کرد… درحالیکه آن امر خیلی زیاد تمسخر آمیز می باشد، زیرا ترکیه کشوری می باشد که راهبرد اصلی آن هم دخالت در کشورهای دیگر و همچنین به ویژه کشورهای اسلامی مانند سوریه می باشد.
ترکیه در منطقه بعشیقه در عراق چه می‌کند، درحالیکه حکومت عراق رسما خواستار خروج نیروهای ترکیه از آن کشور شده می باشد. مخالفان مسلح سوریه در خاک ترکیه چه می کنند؟ آیا آن کار دخالت و همچنین یا تجاوز ترکیه به سوریه نیست؟ کدام قانون بین المللی مجوز چنین کاری را به ترکیه داده می باشد؟ چرا چنین مسائلی در بیانیه نهاد همکاری اسلامی گنجانده نشده می باشد؟
ولی باید توجه داشت پیشنهاد توصیف گروه و حزب الله به عنوان یک نهاد ضد بشری و ترویستی در اجلاس نهاد همکاری اسلامی، ماجرای غیره ای دارد. ترکیه در قبال گروه و حزب الله لبنان و همچنین محور مقاومت از سوریه گرفته تا ایران و همچنین عراق، در مقایسه با دیگر کشورها موضعی پیشرو داشته می باشد.
مبالغه آمیز نیست در صورتی که بگوییم در نبرد "القصیر" در بهار سال شمسی ۲۰۱۳ یکی از دلایل اصلی شکست پروژه ترکیه و همچنین همدستانش در سوریه، گروه و حزب الله بود. نبرد القصیر یکی از نبردهای سرنوشت ساز و همچنین مهم در سوریه بود. نبردهای سلمی در حومه لاذقیه و همچنین تدمر نیز چنین وضعیتی داشتند و همچنین نبرد حلب هم همین گونه خواهد بود. به همین دلیل ترکیه هیچگاه نقش گروه و حزب الله در سوریه را فراموش نخواهد کرد.
هیچ کس نمی تواند اظهارات اردوغان علیه شیعیان در ۱۲ مارس ۲۰۱۴ را فراموش کند. او همچنین در آن هم زمان شیعیان را به دروغ، نفاق و همچنین تقیه متهم کرد.
سران  گروه و حزب حاکم عدالت و همچنین توسعه می دانند که گروه و حزب الله به دلیل نقش تاریخی در مبارزه ضد رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی با وجود همه تلاشها جهت تخریب آن هم در جنگ سوریه، هواداران بسیاری بین اقشار متنوع و گوناگون و مختلف شهروندان و مردم شهر ترکیه دارد.
نهاد همکاری اسلامی دیگر قادر به حمایت از منافع مسلمانان دنیا و همچنین وحدت و همچنین کرامت آنها نیست. بلکه با آن مواضع تأسف بار در قبال فلسطین به عنوان مسأله اصلی مسلمانان جهان، و همچنین مواضع فتنه انگیزانه بین مسلمانان و همچنین دولتها، در حال گفتن بزرگترین توهین به اسلام در قرن ۲۱ می باشد.

انتهای پیام

آیا نهاد همکاری هنوز اسلامی می باشد؟! در تاریخ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان