آخر عصبانیت آیت الله بهجت در رفتار با همسر

24619124721720720147113105150351074624292 آخر عصبانیت آیت الله بهجت در رفتار با همسر

شفقنا (پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه) -آیت الله بهجت معتقد بود در روابط خانوادگی، جواب‌ دادن یا رو کم کردن بایستی و حتما به‌صورت کلی کنار گذاشته می شود، آن کار هیچ ثمره‌ای ندارد. برخورد کردن اقتضای طبیعت حیوانی می باشد، در صورتی که آن هم یک شاخ زد، آن هم دو تا شاخ بزند و همچنین در صورتی که هم دو تا نزند، بالأخره یکی را که بایستی و حتما بزند! آن طبیعت حیوانی می باشد. انسان بایستی و حتما آن حرف‌ها و همچنین نزاع‌ها را جدی نگیرد و همچنین به خداوند تبارک و تعالی واگذار کند، یا آنکه به دفتر شرع رفت و آمد و مراجعه کند و همچنین ببیند الآن وظیفه‌اش چیست. در صورتی که کسی خودش به آن روش رفتار کند، طرف مقابل هم رفتار می کند و همچنین بحث و داستان حل می‌می شود.

خود ایشان، اصلا جواب اعتراضات را نمی داد، گوش میداد، ولی جواب نمیداد؛گرچه خیلی از حرف ها هم بی ربط و همچنین بی انصافی بود. گاهی هم اعتراض می کردم، مگر حرف خلاف نبود؟ چرا پاسخ ندادید؟ می فرمود: مگر با جواب دادن، حرف تمام میشود؟

فرزند آیت الله بهجت در پاسخ به چگونگی رفتار پدر با والده افزود: ایشان معتقد بود هماهنگی کامل و همچنین موافقت صددرصد، بین زن و همچنین مرد در محیط خانواده، از هر لحاظ جهت غیر انبیاء و همچنین اولیاء دست نیافتنی می باشد. ایشان همواره مدارا را در مورد همسر خود در پیش می گرفتند، در هر شرایطی صبر و همچنین تحمل ایشان بر هر چیز غیره ای غلبه داشت، حتی گاهی مادر اظهار ناراحتی می کردند، آقا در صورتی که پاسخی هم داشتند، نمی گفتند و همچنین در هر صورت ناراحتی را با ناراحتی جواب نمی دادند و همچنین البته در اکثر مواقع پاسخی جز سکوت نداشتند، گاهی که کار مثلا بالا می گرفت، آقا در مرحله اول می گفتند: خب حالا غذایمان را بخوریم، در صورتی که آن شیوه هم جواب نمی داد در مرحله شدیدتر تهدید می کردند و همچنین مثلاَ می فرمودند : غذایم را به اتاق می برم و همچنین تنها می خورم. نهایت امر آن بود که در بالاترین حد ممکن غذا را در اتاق خود میل می کردند.

یکبار به مادر گفتم؛ تو مثلا در آن مورد اشتباه کرده اید و همچنین دلایل آن هم را ذکر کردم، البته با تندی و همچنین ذکر مسائلی که نارحت می شد، هنگام و زمانی که خدمت آقا رسیدم ایشان فرمودند: «نباید می گفتید» گرچه حرفم باعث شد تا مدت ها، دیگر اعتراض نباشد، یعنی حاضر نبودند کوچکترین اصطکاکی در روابط خانوادگی ساخته یا ایجاد می شود ، گاهی نیز جهت ایشان وسائلی را می گرفتند و همچنین به عنوان هدیه می دادند ، به بچه ها هم سفارش می کردند همواره با مادر بایستی و حتما مدارا کرد و همچنین نباید به هیچ وجه با تندی پاسخ شان را داد.

انتخاب شفقنا ازمصاحبه پایگاه اینترنتی بسیج با حجت الاسلام علی بهجت

انتهای پیام

www.fa.shafaqna.com

آخر عصبانیت آیت الله بهجت در رفتار با همسر در تاریخ ۷ April 2016 | 11:19 am نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان