هنگام و زمانی که فاطمه (س) از دریچه قرآن ،ارث را تفسیر می کند

درب منزل و خانه هنگام و زمانی که فاطمه (س) از دریچه قرآن ،ارث را تفسیر می کند

شفقنا (پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه) -حضرت آیت‌الله العظمی سیّد صادق روحانی گفتاری در مورد فدک وترجمه خطبه فدک گفتن کرده می باشد.
به نقل از شفقنا متن انتخابی از زبان حضرت فاطمه(س) می باشد:
آنقدر درنگ نکردید که آن دل رمیده آرام گیرد، و همچنین کشیدن آن هم سهل گردد، پس آتش‏ گیره‏ ها را افروخته‏ تر کرده، و همچنین به آتش دامن زدید تا آن هم را شعله ‏ور سازید، و همچنین براى اجابت نداى شیطان، و همچنین براى خاموش کردن انوار دین روشن خداوند تبارک و تعالی، و همچنین از بین بردن سنن پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله برگزیده آماده بودید، به بهانه خوردن، کف شیر را زیر لب پنهان مى‏ خورید، و همچنین براى خانواده و همچنین فرزندان او در پشت تپه ‏ها و همچنین درختان کمین گرفته و همچنین راه مى ‏رفتید، و همچنین ما بایستی و حتما بر آن مسائل که همچون خنجر برّان و همچنین فرورفتن نیزه در میان شکم می باشد، صبر کنیم.

و همچنین تو اکنون گمان مى ‏برید که براى ما ارثى نیست، آیا خواهان حکم جاهلیت هستید، و همچنین براى اهل یقین چه حکمى بالاتر از حکم خداوند می باشد، آیا نمى ‏دانید؟ در حالى که براى تو مثل آفتاب درخشان روشن می باشد، که من دختر او هستم.

اى مسلمانان! آیا سزاوار می باشد که ارث پدرم را از من بگیرند، اى پسر ابى‏ قحافه، آیا در کتاب خداست که تو از پدرت ارث ببرى و همچنین از ارث پدرم محروم باشم امر جدید و تو و تازه و همچنین زشتى آوردى، آیا آگاهانه کتاب خداوند تبارک و تعالی را ترک کرده و همچنین پشت سر مى ‏اندازید، آیا قرآن نمى ‏گوید «سلیمان از داود ارث برد»، (۱) و همچنین در مورد خبر زکریا آنگاه که گفت: «پروردگار مرا فرزندى عنایت فرما تا از من و همچنین خاندان یعقوب ارث برد» (۲)، و همچنین فرمود: «و همچنین خویشاوندان رحمى به یکدیگر سزاوارتر از دیگرانند» (۳)، و همچنین فرموده: «خداى تعالى به تو در مورد فرزندان سفارش مى‏ کند که بهره پسر دو برابر دختر می باشد» (۴)، و همچنین مى ‏فرماید: «هنگامى که مردن و مرگ یکى از تو فرا رسد بر تو نوشته شده که براى پدران و همچنین مادران و همچنین نزدیکان وصیت کنید، و همچنین آن حکم حقّى می باشد براى پرهیزگاران» (۵).

و همچنین تو گمان مى ‏برید که مرا بهره‏ اى نبوده و همچنین سهمى از ارث پدرم ندارم، آیا خداوند آیه‏ اى به تو نازل کرده که پدرم را از آن هم خارج ساخته؟ یا مى‏ گوئید: اهل دو دین از یکدیگر ارث نمى ‏برند؟ آیا من و همچنین پدرم را از اهل یک دین نمى ‏دانید؟ و همچنین یا تو به عام و همچنین خاص قرآن از پدر و همچنین پسرعمویم آگاهترید؟ اینک آن تو و همچنین آن شتر، شترى مهارزده و همچنین رحل نهاده شده، برگیر و همچنین ببر، با تو در روز رستاخیز ملاقات می کند.

چه نیک داورى می باشد خداوند، و همچنین نیکو دادخواهى می باشد پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله، و همچنین چه نیکو وعده‏ گاهى می باشد قیامت، و همچنین در آن هم ساعت و همچنین آن هم روز اهل باطل زیان مى ‏برند، و همچنین پشیمانى به تو سودى نمى ‏رساند، و همچنین براى هر خبرى قرارگاهى می باشد، پس خواهید دانست که عذاب خوارکننده بر سر چه کسى فرود خواهد آمد، و همچنین عذاب جاودانه که را شامل مى‏ می شود.
۱) نمل، ۱۶

۲) مریم،۶

۳) احزاب،۶

۴) نساء،۱۱

۵) بقره،۱۸۰
حضرت زهرا علیها السلام از تولد تا شهادت/حضرت آیت‌الله العظمی سیّد صادق روحانی

انتهای پیام

www.fa.shafaqna.com

هنگام و زمانی که فاطمه (س) از دریچه قرآن ،ارث را تفسیر می کند در تاریخ ۱۲ March 2016 | 11:20 pm نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان