مجموعه ۱۸ جلدی «تفسیر اهل بیت» رونمایی شد

مجموعه ۱۸ جلدی «تفسیر اهل بیت» رونمایی شد

|مجموعه ۱۸ جلدی «تفسیر اهل بیت» رونمایی شد از مسیح داراب|

صدای شیعه: «تفسیر اهل بیت» در ۱۸ جلد و همچنین در ۱۲۳۸۱ صفحه شامل ۲۷۷۱۸ حدیث از منابع معتبر شیعی به جامعه محققان، پژوهشگران و همچنین علاقمندان مفاهیم تفسیری ارائه شده می باشد.

مزیت «تفسیر اهل بیت» در آن هم می باشد که آیات کمتری در آن هم بدون تفسیر باقی مانده ، احادیث افزون تری را نیز مورد بهره بری و استفاده قرار داده و همچنین در نهایت روایات در جهت فهم متناسب آیات به نحو دقیق تر و همچنین دسته بندی شده تری به اجزاء آیات مرتبط گردیده می باشد؛ به همین دلیل  آن اثر تفسیری اطلاعات اکثرا و بیشتر و همچنین توام با دقتی ژرف تر را پیش روی مخاطب بررسی کننده و پروهشگر و همچنین پژوهشگر قرار می دهد.

با آنکه تعداد روایات آن کتاب با  دو تفسیر «البرهان» و همچنین «نورالثقلین» قابل مقایسه نیست ولی نباید با جمع روایات آن دو تفسیر مقایسه کرد زیرا در بین همین دو تفسیر حدود ۷۵ قسمت و بخش احادیث مشترک می باشد.

یکی از موارد و نکات مهم در مورد کتاب آن می باشد که آن مجموعه صرفا از منابع معتبر شیعی بهره بری و استفاده کرده و همچنین در گرد آوری روایات آن مجموعه آن هم قسمتی از روایت که ناظر به تبیین و همچنین تفسیر آیه بوده آورده شده و همچنین جملات و همچنین قسمت و بخش های غیر ناظر روایت آورده نشده می باشد.

همچنین جهت حفظ یکدستی در ترجمه آیات از ترجمه قران آیت الله مکارم شیرازی بهره بری و استفاده شده می باشد.

علیرضا برازش که آن اثر زیر نظر او همچنین تهیه شده در مراسم رونمایی «تفسیر اهل بیت» گفت: در سال شمسی ۱۳۶۳ طرح گردآوری چنین کتابی را خدمت آقای جنتی که آن هم زمان سرپرست نهاد تبلیغات اسلامی بودند مطرح کردم و همچنین ایشان هم تائید کردند از آن هم زمان هفت امضا از مسئولین متنوع و گوناگون و مختلف را داشتم تا آنکه حدود ۷-۸ سال شمسی پیش دوباره به سراغ کار رفتم و همچنین ثمره ش هم که امروز دیدن می کنید.

او همچنین افزود: از سه دهه پیش تا در حال حاظر با وارد شدن رایانه نوشتن و همچنین جمع اوری یک کتاب خیلی زیاد راحت شده و همچنین اصلا قابل مقایسه با زمان قبل نیست. زمانی که من سال شمسی های ۱۳۶۳ جهت گردآوری رویات صرف کردم اصلا با زمانی که امروز با وجود رایانه صرف می می شود قابل مقایسه نیست.

 

2021058 مجموعه 18 جلدی «تفسیر اهل بیت» رونمایی شد

برازش در پایان از تمام افرادی که او را در چنین امری همراهی کردند تشکر و همچنین قدردانی کرد.

دربخش پایانی آن مراسم از مجموعه ۱۸ جلدی تفسیر اهل بیت با حضور حجت الاسلام خاموشی، حجت الاسلام زائری ، علی اکبر اشعری و همچنین مصطفی رحماندوست رونمایی و همچنین به اشخاص مختلفی که در گردآوری آن مجموعه نقش داشتند لوح تقدیر و همچنین هدیه اهدا شد.

انتهای پیام

مجموعه ۱۸ جلدی «تفسیر اهل بیت» رونمایی شد در تاریخ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان