فرق متل با هتل چیست؟

%name فرق متل با هتل چیست؟

هتل آپارتمان مشهد

تاریخچه تهیه هتل‌ها به سال‌های خیلی دور باز می‌گردد، درحالی‌که متل‌ها با گسترش مسافرت های جاده‌ای در اوایل دهه ۱۹۰۰ شکل گرفتند. متل‌ها بیشتر جهت اقامت رانندگان بین‌راهی به وجود آمده بودند ازاین‌رو نام‌گذاری این مراکز اقامتی هم بر همین اساس صورت گرفته است. با کجارو همراه باشید تا به فرق هتل‌ها بل متل‌ها بپردازیم.
متل (Mo-tel) مخفف دو کلمه Motorist به معنای راننده هتل (Hotel) است. اگرچه امروزه فرق ‌های بارز هتل متل، به‌ویژه با زنجیره‌ای شدن متل‌ها در حال کمرنگ شدن است اما هنوز نیز هتل و متل هریک معین ه‌های ویِژگزینشه خود را دارند.
طراحی
هتل‌ها می‌توانند طبقه، چندطبقه یا در طرح‌های مختلف دیگری بنا شوند. فصل مشترک همه هتل‌ها، اتاق‌هایی است که ورودی آن‌ها داخل ساختمان قرار گرفته و کل ساختمان نیز یک یا چند ورودی بیشتر ندارد. متل‌ها اما بیشتر طبقه یا نهایتاً دو طبقه‌اند. ورودی اتاق‌های متل اکثرا ً رو به بیرون ساختمان است تا اقامت‌کنندگان به‌راحتی به اتومبیل ‌هایشان دسترس و نگرانی ی داشته باشند. متل‌ها ً فاقد راهرو بوده و پیاده‌رویی خارج از ساختمان دارند.
امکانات
در هتل‌ها انواع امکانات در اختیار میهمانان قرار می‌گیرد. استخرهای داخل و خارج از ساختمان، جکوزی، باشگاه بدن‌سازی، اتاق‌های تفریح بازی، خشک‌شویی داخل ساختمان، خدمات داخل اتاق، اتاق‌های پذیرایی گردهمایی مراکز تجاری از معمول‌ترین امکانات هتل‌ها می باشند .درحالی‌که متل‌ها از ارائه بسیار زیاد ی از امکانات ذکرشده صرف‌نظر می‌کنند. چنانچه متلی استخر باشد، در محیط خارج از ساختمان قرار گرفته حتی در بیشتر متل‌ها تهیه غذا بر عهده خودتان است.
تعرفه
هتل‌ها به دلیل امکانات خدماتی که ارائه می‌کنند هزینه بالاتری دریافت می‌کنند. با پول که جهت اقامت در هتل پرداخت می‌کنید از امکانات مجلل و خدمات باکیفیت‌تری استفاده می‌کنید. متل‌ها به‌طورکلی بسیار زیاد ارزان‌تر می باشند . متل‌ها امکانات بسياري در اختیارتان قرار نمی‌دهند و در مقابل انتظار دریافت نرخ بسياري از شما ندارند. در اصل هدف از تهیه متل‌ها ، ارائه خدمات بهتر به افرادی بود که در بین راه جهت اقامت چادر می‌زدند.
موقعیت
هتل‌ها در همه‌جا یافت می‌شوند، به‌ویژه در مراکز شهرها، نزدیکی فرودگاه‌ها، اماکن گردشگری ، نزدیک بزرگراه‌ها. حتی برخي از ساکنان شهرها هم جهت لذت بردن از اوقات فراغت خود به هتل‌های نزدیک محل سکونت می‌روند. اما متل‌ها بیشتر در حومه‌ی شهرها و به‌خصوص در نزدیکی آزادراه‌ها بنا می‌شوند، همين طور ردپای متل‌ها را در اطراف اماکن تفریحی که نیاز به مسافرت‌های جاده‌ای دارند می‌توان یافت. از آنجاکه مسافران چنین دیدنی ‌هایی اکثرا با اتومبیل مسافرت می‌کنند، فاصله متل‌ها ً کمی بیشتر از هتل‌های آن جاذبه گردشگری است.
هدف از ساخت
هدف از تهیه هتل‌ها لذت بردن از امکانات آن‌ها است. طراحی هتل به‌گونه‌ای است که میهمانان آن چه گردشگر باشند یا ساکن همان شهر، بتوانند لحظات مفرحی را در محیط هتل بگذرانند. متل‌ها باهدف اقامت مسافران بین‌راهی بنا می‌شوند. در طراحی متل سهولت دسترس و نگرانی ی به اتومبیل شخصی نزدیکی به ورودی بزرگراه‌ها مورد توجه قرار می‌گیرد. متل‌ها امکانات اولیه‌ای ارائه می‌دهند تا هر مسافری توان پرداخت هزینه اقامت در آن‌ها را داشته باشد. حتی چنانچه به متل‌های واقع در اطراف دیدنی ‌های گردشگری دقت بکنید ، طراحی به‌گونه‌ای است که فرض شده مسافران بیشتر اوقات را در بیرون از متل می‌گذرانند تنها برای استراحت و گذراندن شب به متل بازمی‌گردند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان