رهبر انقلاب بر پیکر چه شخصیت هایی نماز خوانده اند؟

رهبر انقلاب بر پیکر چه شخصیت هایی نماز خوانده اند؟

|رهبر انقلاب بر پیکر چه شخصیت هایی نماز خوانده اند؟ از مسیح داراب|

صدای شیعه: آیت الله عباس واعظ طبسی  نماینده ولی فقیه در استان های خراسان که از عصر هفتم اسفندماه به دلیل عارضه تنفسی در بیمارستان امام و پیشوا رضا (ع) مشهدمقدس بستری شده بود، حوالی ساعت ۲ بامداد روز جمعه دعوت حق را لبیک گفت.

در پی درگذشت عالم مجاهد و همچنین یار صادق انقلاب آیت الله حاج شیخ عباس واعظ طبسی رحمةالله علیه، رهبر معظم انقلاب اسلامی پیام تسلیتی صادر کردند.

در بخشی از آن پیام آمده بود : ایشان برادری همدل و همچنین همزبان جهت اینجانب و همچنین مریدی صَدیق جهت امام و پیشوا راحل و همچنین خدمتگزاری پایدار و همچنین سخت کوش جهت انقلاب بودند. اکنون با فقدان ایشان اینجانب برادر مهربان و همچنین همسنگر دوران غربت و همچنین شدت پیش از انقلاب و همچنین همکار سخت کوش سالهای بعد از انقلاب را از دست داده و همچنین از خداوند رحیم پاداش شایسته و همچنین غفران و همچنین رضوان الهی را جهت ایشان مسألت میکنم.

بر اساس آن نقل از، حضرت آیت الله خامنه ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی بر پیکر مرحوم آیت الله واعظ طبسی اقامه نماز خواهند کرد. در ادامه می توانید اسامی همه افرادی را که رهبری برایشان نماز خواندند را بخوانید:

شهدای غدیر

تشییع پیکر شهدای غدیر، تشییع پیکر شهید احمد کاظمی و همچنین جمعی از سرداران سپاه، تشییع پیکر شهید سپهبد علی صیاد شیرازی، تشییع پیکر شهید سید مرتضی آوینی از مراسم های تشییع بوده که رهبر معظم انقلاب شخصا در آن هم حضور پیدا کرده اند و همچنین تا نشان دهند به مقام شامخ شهدا چه اهمیتی قائل خواهند بود ولی باید توجه داشت ایشان به تا حال بر پیکر پنج فرد یا شخص اقامه نماز کرده اند.

تشییع پیکر حاج سید احمد خمینی

اسفند سال شمسی ۱۳۷۳، حاج احمد خمینی دار فانی را وداع گفت. چند روز قبل تر رهبر معظم انقلاب در بیمارستان محل بستری فرزند بنیانگذار کبیر انقلاب حضور پیدا کرده و همچنین از ایشان عیادت کرده بودند.

روز درگذشت یادگار امام و پیشوا، رهبر انقلاب در پیامی مفصل در مورد ایشان فرمودند: بی شک در آخرین ماههای دوران نهضت ، هیچکس در ارتباط و رابطه با امام و پیشوا بزرگوار نقشی تا بدین حد پهناور و بزرگ و همچنین مؤثر از خود بروز نداده می باشد . تلاش بی وقفه و همچنین پروانه وار ایشان در کنار مشعل فروزان وجود امام و پیشوا عزیز رضوان الله علیه ، بسی برکات را منشأ گشته و همچنین بسی دشوارها را آسان نموده می باشد .

اکنون آن یادگار امام و پیشوا از میان ما رفته و همچنین ما را در فقدان خود، مهموم و همچنین مغموم بجا گذاشته می باشد . شکوه آن غم جانکاه را به پیشگاه صاحب و همچنین مولای خود حضرت بقیه الله الاعظم می بریم . و همچنین از او دعا جهت صبر و همچنین تسلی می طلبیم و همچنین در عین حال نخستین تسلیت را هم به او می گوئیم .  27) اسفند روز تشییع پیکر حاج سید احمد خمینی، رهبر معظم انقلاب بر پیکر ایشان اقامه نماز کردند.(

تشییع همسر بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران

اول فروردین سال شمسی ۱۳۸۸ همسر گرامی امام و پیشوا نیز دار فانی را وداع گفت. رهبر معظم انقلاب در پیامی در مورد ایشان فرمودند: آن هم مرحومه که خود بازمانده دودمان علمی نامداری بود، سالیان متمادی یار و همچنین همراه امام و پیشوا بزرگوار، و همچنین مایه آرامش ایشان در همه مراحل دشوار آن هم جهاد مستمر و همچنین پهناور و بزرگ بود و همچنین با صبر و همچنین عزم و همچنین توکل زندگی پرافتخاری را گذرانید.

مراسم اقامه نماز بر پیکر همسر گرامی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام و پیشوا خمینی (ره) به امامت حضرت آیت الله خامنه ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، در دانشگاه تهران برگزار شد.

تشییع پیکر حضرت آیت الله تهرانی

دی ماه سال شمسی ۹۱، تهران معلم اخلاق خود را از دست داد. رهبرمعظم انقلاب در پیامی درگذشت ایشان را حادثه ناگوار، ضایعه ای جهت حوزه علمیه و همچنین روحانیت و همچنین جامعه مذهبی تهران و همچنین به ویژه ارادتمندان و همچنین شاگردان ایشان و همچنین جوانانی دانستند که از مجالس پر فیض و همچنین درس های سازنده آن معلم اخلاق بهره می بردند. ایشان سپس در مراسم تشییع حضرت آیت الله تهرانی که مصادف با اربعین حسینی در مدرسه عالی شهید مطهری تهران برگزار شد حضور پیدا کرده و همچنین بر پیکر آن هم عالم جلیل القدر نماز میّت را اقامه کردند.

تشییع پیکر حضرت آیت الله خوشوقت

تهران معلم اخلاق غیره ای را هم از دست داد. آن جمله ای بود که بعد از درگذشت آیت الله خوشوقت نقل شد. ایشان بعد از ۱۷ روز بستری در یکی از بیمارستان های مکه، اسفند سال۹۱ دار فانی را وداع گفت.

رهبر معظم انقلاب در پیامی درگذشت آن هم عالم ربانی و همچنین سالک الی الله را مصیبتی اندوهبار جهت آشنایانِ رتبه معنوی آن هم بزرگوار و همچنین ثلمه ای پهناور و بزرگ جهت شاگردان و همچنین مستفیدان محضر پر فیض آن هم عارف بالله خواندند و همچنین آن مصیبت را به خانواده مکرّم و همچنین فرزندان محترم و همچنین وابستگان و همچنین ارادتمندان ایشان تسلیت گفتند.

مراسم تشییع پیکر آیت الله خوشوقت در اوایل اسفندماه سال شمسی ۹۱ از دانشگاه تهران برگزار شد و همچنین مقام معظم رهبری بر پیکر ایشان اقامه نماز کردند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی بر پیکر آیت الله مهدوی کنی نماز اقامه کردند

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در مراسم تشییع پیکر عالم مجاهد و همچنین پارسا آیت الله مهدوی کنی(رضوان الله علیه) در دانشگاه تهران حضور یافتند.
در آن مراسم که با حضور پر شور شهروندان و مردم شهر قدرشناس، روسای قوا و همچنین مسئولان لشکری و همچنین کشوری و همچنین در فضایی آکنده از حزن و همچنین اندوه برگزار شد، حضرت آیت الله خامنه ای بر پیکر آن هم یار صدیق و همچنین صمیمی انقلاب نماز اقامه کردند.

انتهای پیام

رهبر انقلاب بر پیکر چه شخصیت هایی نماز خوانده اند؟ در تاریخ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان