رای الیوم: تروریست دانستن گروه و حزب‌الله هیچ سنخیتی با عقاید و همچنین احساسات جامعه عربی ندارد

رای الیوم: تروریست دانستن گروه و حزب‌الله هیچ سنخیتی با عقاید و همچنین احساسات جامعه عربی ندارد

|رای الیوم: تروریست دانستن گروه و حزب‌الله هیچ سنخیتی با عقاید و همچنین احساسات جامعه عربی ندارد از مسیح داراب|

صدای شیعه: الجزایر ضد بشری و ترویستی خواندن گروه و حزب الله را نپذیرفته و همچنین خود را از میان کشورهای همسو با عربستان کنار کشیده و همچنین بعد از آن هم تونس نیز آن اراده و تصمیم راسخ شورای همکاری خلیج فارس را رد کرده می باشد.

رأی الیوم آن سوال را مطرح می‌کند که آیا دنیای عرب به موضع ثابت عربی و همچنین ملی و همچنین مسأله اصلی دنیای عرب (فلسطین) باز خواهد گشت؟

به نوشته رای الیوم، حکومت‌های عربی در بیاینه وزرای کشور عرب، تحت فشار عربستان، گروه و حزب‌الله را در لیست تررویستی قرار دادند و همچنین بعد از آنکه الجزایر خود را کنار کشید، «خمیس الجهناوی» وزیر خارجه تونس نیز تأکید کرد که بیانیه پایانی نشست وزرای کشور حکومت‌های عربی، موضع تونس نیست و همچنین اعلام چنین تصمیماتی بایستی و حتما در مشورت بین ریاست‌جمهور و همچنین نخست وزیر و همچنین از زبان وزیر خارجه گفتن می شود نه وزیر کشور.

حکومت الجزایر اولین دولتی بود که به آن اراده و تصمیم راسخ اعتراض و همچنین بر موضع ثابت خود در حمایت از گروههای مقاومت علیه اسرائیل، تأکید کرد. «رمطان لعمامره» وزیر خارجه الجزایر اعلام کرده می باشد که کشورش به روش رسمی از آن اراده و تصمیم راسخ برائت می‌جوید و همچنین «گروه و حزب‌الله یک جنبش سیاسی فعال در لبنان می باشد که طبق قوانین آن کشور عمل می‌کند و همچنین الجزایر در موضع خود ثابت می باشد و همچنین در مسائل داخلی دیگر کشورها دخالت نمی‌کند».

آن پایگاه تحلیلی ادامه می‌دهد: «هواری بومدین» از بزرگان و رهبران اصلی استقلال الجزایر و همچنین دومین ریاست‌جمهور آن کشور گفته بود که همواره در کنار فلسطین خواهد بود. همه گروههای فلسطینی بدون استثناء از لحاظ اقتصادی و مالی و همچنین تسلیحاتی از سوی الجزایر حمایت می‌شدند و همچنین کشوری که همواره در کنار فلسطینیان بوده می باشد، ممکن نیست مقاومت را تروریست بنامد.

رای الیوم در ادامه خاطره‌ای را گفتن می‌کند و همچنین می‌نویسد: در ۱۷ فوریه قبل به هنگام بازی فوتبال فلسطین و همچنین الجزایر، بیش از ۱۰۰ هزار تماشاگر الجزایری شروع به تشویق تیم فلسطینی کردند و همچنین پرچم‌های فلسطین را با خود داشتند و همچنین دیدن کردن و نمایش بی سابقه‌ای را از همدردی و همچنین همراهی با فلسطین را به دیدن کردن و نمایش گذاشتند.

آن پایگاه تحلیلی در ادامه تأکید می‌کند: اتهام ضد بشری و ترویستی بودن گروه و حزب‌الله که با وعده‌های اقتصادی و مالی عربستان انجام گرفته می باشد، کاملا پس نتیجه آن می شود که عکس خواهد داد و همچنین آتش آن هم پای مسببانش را خواهد گرفت. نهاد وزرای کشورهای عربی که بزرگترین هدفش حمایت از کشورهای سرکوبگر و همچنین مبارزه با آزادی و همچنین سرپوش نهادن بر فساد می باشد، رسوا خواهد شد و همچنین عکس‌العمل مردمی کشورهای عربی به آن اراده و تصمیم راسخ ضد بشری و ترویستی که هدیه گرانبهایی جهت اسرائیل محسوب می‌می شود، بر بیداری شهروندان و مردم شهر عرب در مورد بحث و داستان فلسطین و همچنین فرهنگ مقاومت تأکید دارد.

نباید فراموش کنیم که به رغم سیاست‌ها و همچنین مواضع دولتی مصر در قبال اسرائیل، ۵۰۰ نماینده پارلمان آن کشور، یکی از نمایندگان پارلمان را که میزبان سفیر اسرائیل شده بود را از پارلمان اخراج و همچنین عضویت را لغو کردند و همچنین آن نشان دهنده آن می باشد که امت اسلامی و همچنین عربی هوشیار می باشد.

رأی الیوم در انتها می‌نویسد: مقاومتی که موجب شکست اشغالگران اسرائیلی شده چه در لبنان و همچنین غزه یا کرانه باختری یا در جولان و همچنین سینا، نمی‌تواند ضد بشری و ترویستی باشد و همچنین افرادی که مفاهیم اسرائیلی‌ها را مبنا قرار می‌دهند دچار اشتباه فاحشی شده‌اند و همچنین با آن کسب و کار خود تأکید کرده‌اند که هیچ نسبتی با احساسات شهروندان و مردم شهر مسلمان عرب ندارند.

انتهای پیام

رای الیوم: تروریست دانستن گروه و حزب‌الله هیچ سنخیتی با عقاید و همچنین احساسات جامعه عربی ندارد در تاریخ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان