دلیل بوسه امام و پیشوا معصوم بر دست خود ،بعد از کمک به مستمندان

آیت الله جوادی آملی1 دلیل بوسه امام و پیشوا معصوم بر دست خود ،بعد از کمک به مستمندان

شفقنا (پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه) -حضرت آیت‌الله العظمی جوادی آملی گفتاری در مورد نیکوکاری گفتن کرده می باشد.
به به گفته شفقنا متن پرسش مطرح شده وپاسخ آن مرجع تقلید شیعیان بدین شرح می باشد:

پرسش:چرا امام و پیشوا معصوم بعد از کمک به فقراء دست خود را می بوسیدند؟
پاسخ:بدانیم ما هر مقدار و اندازه به آن نیازمندان برسیم ذات اقدس الهی چندین برابر عطا می‌کند، و همچنین آن کار شدنی می باشد که انسان حبیب او باشد و همچنین باور کند که خداوند تبارک و تعالی صدقات را از او می‌گیرد و همچنین خداوند تبارک و تعالی صدقات را از او می‌پذیرد و همچنین مانند آن هم. آن راه را به ما نشان داده اند و همچنین آن راه، راه دلپذیری می باشد و همچنین راه دلپذیر راهی نیست که انسان برگردد، پشیمان بشود یا ازسرعتش بکاهد.

آن کلمه مسکین و همچنین کلمه رسول را در فهرست نهج‌البلاغه ملاحظه کنید حضرت فرمودند: «المسکین رسول الله» یعنی آن نیازمندی که امروز به تو مراجع کرده آن را خداوند تبارک و تعالی فرستاده، آن رسول الله آن هم رسول الله مصطلح نیست، در صورتی که کسی واقعاً نیازمند می باشد و همچنین به تو رفت و آمد و مراجعه کرد، بدان کسی او را فرستاده و همچنین در صورتی که مشکل او را حل کردی بدان که دست تو قبل از آنکه به دست آن نیازمند برسد به دست بی‌دستی الله رسیده می باشد و همچنین جهت همین وجود تبریک و مبارک امام و پیشوا سجاد(ع) در صورتی که چیزی به مستمند می‌داد دستش را گاهی می‌بوئید، گاهی می‌بوسید، گاهی بالای سر می‌گذاشت و همچنین گاهی به صورت می‌کشید و همچنین می‌فرمود: آن دستِ من به دست بی‌دستی الله رسیده می باشد.

انتهای پیام

www.fa.shafaqna.com

دلیل بوسه امام و پیشوا معصوم بر دست خود ،بعد از کمک به مستمندان در تاریخ ۱۰ March 2016 | 6:13 pm نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان