دلیل بوسه امام و پیشوا معصوم بر دست خود ،بعد از کمک به مستمندان

آیت الله جوادی آملی1 دلیل بوسه امام و پیشوا معصوم بر دست خود ،بعد از کمک به مستمندان

شفقنا (پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه) -حضرت آیت‌الله العظمی جوادی آملی گفتاری در مورد نیکوکاری گفتن کرده می باشد.
به به گفته شفقنا متن پرسش مطرح شده وپاسخ آن مرجع تقلید شیعیان بدین شرح می باشد:

پرسش:چرا امام و پیشوا معصوم بعد از کمک به فقراء دست خود را می بوسیدند؟
پاسخ:بدانیم ما هر مقدار و اندازه به آن نیازمندان برسیم ذات اقدس الهی چندین برابر عطا می‌کند، و همچنین آن کار شدنی می باشد که انسان حبیب او باشد و همچنین باور کند که خداوند تبارک و تعالی صدقات را از او می‌گیرد و همچنین خداوند تبارک و تعالی صدقات را از او می‌پذیرد و همچنین مانند آن هم. آن راه را به ما نشان داده اند و همچنین آن راه، راه دلپذیری می باشد و همچنین راه دلپذیر راهی نیست که انسان برگردد، پشیمان بشود یا ازسرعتش بکاهد.

آن کلمه مسکین و همچنین کلمه رسول را در فهرست نهج‌البلاغه ملاحظه کنید حضرت فرمودند: «المسکین رسول الله» یعنی آن نیازمندی که امروز به تو مراجع کرده آن را خداوند تبارک و تعالی فرستاده، آن رسول الله آن هم رسول الله مصطلح نیست، در صورتی که کسی واقعاً نیازمند می باشد و همچنین به تو رفت و آمد و مراجعه کرد، بدان کسی او را فرستاده و همچنین در صورتی که مشکل او را حل کردی بدان که دست تو قبل از آنکه به دست آن نیازمند برسد به دست بی‌دستی الله رسیده می باشد و همچنین جهت همین وجود تبریک و مبارک امام و پیشوا سجاد(ع) در صورتی که چیزی به مستمند می‌داد دستش را گاهی می‌بوئید، گاهی می‌بوسید، گاهی بالای سر می‌گذاشت و همچنین گاهی به صورت می‌کشید و همچنین می‌فرمود: آن دستِ من به دست بی‌دستی الله رسیده می باشد.

انتهای پیام

www.fa.shafaqna.com

دلیل بوسه امام و پیشوا معصوم بر دست خود ،بعد از کمک به مستمندان در تاریخ ۱۰ March 2016 | 6:13 pm نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان خرید فیلترشکن خرید vpn خرید vpn ارزان خرید vpn خرید vpn