درمان بی انگیزه بودن نسبت به زندگی باوجود نظر به مردن و مرگ

ayotollah vahid درمان بی انگیزه بودن نسبت به زندگی باوجود نظر به مردن و مرگ
آیت الله وحید خراسانی

شفقنا (پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه) -حضرت آیت‌الله العظمی وحید خراسانی به پرسشی در مورد درمان افسردگی پاسخ گفته می باشد.
به به گفته شفقنا متن سوال مطرح شده وپاسخ آن مرجع تقلید شیعیان بدین شرح می باشد
سؤال ۱. با سلام مدّتی می باشد احساس وحشت و همچنین اضطراب نسبت به زندگی بعد از مردن و مرگ و همچنین عالم برزخ دارم به طوری که دچار افسردگی شده ام و همچنین هیچ انگیزه ای جهت زندگی کردن ندارم با آنکه به تا حال گناه کبیره‌ای انجام نداده‌ام و همچنین سعی کرده ام واجبات خود را انجام دهم ولی باید توجه داشت به صورت شدید دچار احساس پوچی و همچنین اضطراب گذرا می شوم به طوری که از خودم وحشت می کنم و همچنین احساس می‌کنم روح از بدنم در حال جدا شدن می باشد لطفاً جهت ساخته یا ایجاد انگیزه و همچنین افزایش امید به زندگی عالم بعد از مردن و مرگ، مرا راهنمایی کنید؟

نفس مردن و مرگ و همچنین قبر و همچنین برزخ و همچنین قیامت نباید موجب نگرانى می شود بله انسان بایستى نسبت به اعمال خود که تأثیر مستقیم در زندگى بعد از مردن و مرگ داشته مراقبت کامل نماید و همچنین تکالیف خود را به نحو احسن انجام داده و همچنین از گناهان پرهیز کرده و همچنین به فضل الهى امیدوار باشد زیرا رحمت الهى بر غضب او سبقت گرفته و همچنین نسبت به بندگان مؤمن خود از همه مهربانتر بوده و همچنین معامله اى مى نماید که به ذهن خطور نمى کند و همچنین انسان انتظار آن مقدار پاداش را ندارد.
البته بایستی و حتما توجه داشت که خداوند متعال از بندگانش در هر سنّى که خواهند بود وظائفى مى خواهد و همچنین در مورد جوانان در شریعت اسلام بر فعالیّت و همچنین تحرّک مثبت و همچنین پر نمودن زمان بیکاری و اوقات تفریح با کارهاى مثبت تأکید فراوان شده می باشد شامل خواندن قرآن در زمان بیکاری و اوقات تفریح و همچنین مطالعه در تحکیم اصول دین و همچنین احکام و همچنین اخلاق و همچنین خدمت به نزدیکان و همچنین خلق خداوند.
و همچنین همچنین یکى از راههاى خیلی زیاد مؤثّر در رفع اضطراب و همچنین نگرانى ها توسل به اهل بیت (علیهم السلام) و همچنین ارتباط قلبى با امام و پیشوا زمان (عجل الله فرجه) می باشد و همچنین سعى نماید زندگى خود را به گونه اى برنامه جذاب و جالب و خوب ریزى نماید که مطمئنّ باشد امام و پیشوا (ع) از برنامه جذاب و جالب و خوب هایش راضى بوده و همچنین او را مورد لطف و همچنین عنایت خود قرار داده می باشد.

انتهای پیام

www.fa.shafaqna.com

درمان بی انگیزه بودن نسبت به زندگی باوجود نظر به مردن و مرگ در تاریخ ۸ March 2016 | 11:31 pm نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان