حضرت آیت الله نوری همدانی: عهدنامه مالک اشتر قابل عرضه به جهانیان می باشد

sh imam askari noori 21 حضرت آیت الله نوری همدانی: عهدنامه مالک اشتر قابل عرضه به جهانیان می باشد

شفقنا(پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه)- حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی گفت: عهدنامه مالک اشتر بهترین دلیل بر ضرورت ولایت فقیه می باشد و همچنین می قدرت بهره های فراوانی از آن هم برد.

به نقل از روزنامه نویس و خبرنگار شفقنا در قم، آن مرجع تقلید امروز در دیدار افراد کنگره بین المللی نهج البلاغه اظهار داشت: در عظمت و همچنین بزرگی و همچنین سند نهج البلاغه نمی می شود لحظه ای شک کرد زیرا و به درستی که مانند قرآن می باشد.

او افزود: نهج البلاغه بزرگی بسیاری دارد و همچنین مانند اقیانوس مواج می باشد. نمونه آن هم عهد نامه مالک اشتر می باشد که قابل عرضه به دنیا می باشد.

آیت الله نوری همدانی با اشاره به ارکان انقلاب اسلامی گفتن کرد: اسلام یک رکن و همچنین پایه انقلاب می باشد و همچنین انقلاب ما همانطور که از نامش پیداست، برپایه احکام و همچنین مبانی اسلامی می باشد.

او ولایت فقیه را دیگر ستون انقلاب خواند و همچنین گفتن کرد: امام و پیشوا خمینی(ره) بعد از سالها استعمار و همچنین استثمار ایران توسط بیگانگان و همچنین به استضعاف کشیدن شهروندان و مردم شهر مسلمان به پا خواست و همچنین رژیم ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی را سرنگون کرد.

آن مرجع تقلید افزود: انقلابهای متعددی قبل از انقلاب و همچنین نهضت امام و پیشوا راحل در کشور انجام شد ولی باید توجه داشت همه آنها به دلیل فقدان رهبری به شکست انجامیدند و همچنین حتی در بیداری اسلامی که در بسیاری کشورها من جمله مصر و همچنین تونس و همچنین لیبی به وقوع پیوست آن انقلابها به دلیل نداشتن رهبری مدبّر توسط بیگانگان و همچنین سرسپردگان غرب مصادره شد.

او تاکید کرد: رکن اصلی انقلاب، شهروندان و مردم شهر خواهند بود که به ندای رهبر و همچنین فقیه فرزانه خود لبیک گفتند و همچنین به پشتیبانی او برخاستند و همچنین توانستند آن انقلاب را به پیروزی برسانند حتی در هشت سال شمسی جنگ تحمیلی هم شهروندان و مردم شهر با تبعیت از امر ولی فقیه، فوج فوج به جبه های حق علیه باطل شتافتند.

آیت الله نوری همدانی در پایان خطاب به برگزارکنندگان همایش نهج البلاغه گفت: عهد نامه مالک اشتر دلیل بر ولایت فقیه می باشد و همچنین می می شود از آن هم بهره های بسیاری برد.

انتهای پیام

www.fa.shafaqna.com

حضرت آیت الله نوری همدانی: عهدنامه مالک اشتر قابل عرضه به جهانیان می باشد در تاریخ ۱۰ March 2016 | 1:58 pm نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان