جذاب و جالب و خنده شگفت انگیز فاطمه(س) درحالیکه پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله دراوج مریضی بود

امینی جذاب و جالب و خنده شگفت انگیز فاطمه(س) درحالیکه پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله دراوج مریضی بود

شفقنا (پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه) -حضرت آیت‌الله امینی گفتاری در مورد جذاب و جالب و خنده شگفت انگیز فاطمه(س) درحالیکه پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله دراوج مریضی بود، گفتن کرده می باشد.
به به گفته شفقنا متن گفتار ذکر شده بدین شرح می باشد:
حال رسول خداوند تبارک و تعالی (صلّى اللَّه علیه و همچنین آله و همچنین سلّم) بدتر شد، سرش را در دامن حضرت على گذاشت و همچنین بیهوش گشت. زهرا (علیهاالسلام) به صورت نازنین پدر نگاه مى کرد و همچنین اشک مى ریخت و همچنین مى فرمود: آه، به برکت وجود پدرم باران رحمت نازل مى شد و همچنین دادرس یتیمان و همچنین پناه بیوه زنان بود. صداى ناله ى زهرا به گوش رسول خداوند تبارک و تعالی رسید دیده گشود و همچنین با صداى ضعیف فرمود: دختر عزیزم آن آیه را بخوان:

(و همچنینَ ما مُحَمَّدٌ اِلّا رَسُولٌ قَدْ خَلَتْ مِنْ قَبْلِهِ الرُّسُلُ اَفَاِنْ مَاتَ اَو همچنینْ قُتِلَ انْقَلَبْتُمْ عَلى اَعْقابِکُمْ). [سوره ى آل عمران آیه ۱۴۴.] از مردن و مرگ چاره اى نیست، چنان که پیغمبران مردند من نیز خواهم مرد. ولی باید توجه داشت چرا ملت هدف مرا تعقیب نمى کنند و همچنین نیت و اراده سقوط و همچنین عقب نشینى دارند؟.

از شنیدن آن سخن گریه ى حضرت زهرا شدیدتر شد. رسول خداوند تبارک و تعالی (صلّى اللَّه علیه و همچنین آله و همچنین سلّم) از احوال پریشان و همچنین چشم گریان دختر عزیزش منقلب شد، خواست او را تسلى دهد ولی باید توجه داشت مگر به آسانى مى قدرت او را آرام نمود. ناگاه فکرى به خاطرش رسید، به فاطمه اشاره کرد نزدیک بیا. وقتى صورتش را نزدیک پدر برد آن هم حضرت رازى در گوش او گفت. حاضرین دیدند صورت فاطمه (علیهاالسلام) برافروخته شد و همچنین در آن هم حال ناراحتى تبسم کرد. از آن تبسم نابهنگام تعجب نمودند. علت جذاب و جالب و خنده را از خودش پرسیدند. فرمود: تا پدرم زنده می باشد رازش را فاش نمى کنم.

ولی باید توجه داشت بعد از مردن و مرگ پدر آشکار ساخت و همچنین گفت: پدرم در گوش من فرمود: فاطمه جان! مردن و مرگ تو نیز نزدیک می باشد، تو اولین فردى هستى که به من ملحق خواهى شد. [الکامل فى التاریخ ج ۲ ص ۲۱۹/ بحار ج ۲۲ ص ۴۷۰/ ارشاد مفید ص ۸۸/ طبقات ابن سعد ج ۲ قسمت و بخش ص ۳۹- ۴۰/ صحیح مسلّم ج ۴ ص ۱۰۹۵.] «انس» مى گوید: هنگامى که پیغمبر (صلّى اللَّه علیه و همچنین آله و همچنین سلّم) مریض بود ، فاطمه (علیهاالسلام) دست حسن و همچنین حسین را گرفت و همچنین به منزل پدر آمد، خودش را روى بدن آن هم حضرت افکند و همچنین سینه اش را به سینه ى او چسبانید و همچنین شروع به گریه نمود. پیغمبر اکرم فرمود: فاطمه جان! گریه نکن و همچنین در مردن و مرگ من صورت مخراش، گیسوان پریشان نکن، واویلا مگو، مجلس گریه و همچنین نوحه سرایى باریم برپا نساز.

سپس اشک رسول خداوند تبارک و تعالی جارى شد و همچنین فرمود: خدایا اهل بیتم را به تو و همچنین مؤمنین مى سپارم. [بحارالانوار ج ۲۲ ص ۴۶۰.]

انتهای پیام

www.fa.shafaqna.com

جذاب و جالب و خنده شگفت انگیز فاطمه(س) درحالیکه پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله دراوج مریضی بود در تاریخ ۱ March 2016 | 12:12 am نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان