استاد طبسی پاسخ می دهد: آیا در تحقق فرج امام و پیشوا زمان صبر جایز می باشد؟

نجم الدین طبسی استاد طبسی پاسخ می دهد: آیا در تحقق فرج امام و پیشوا زمان صبر جایز می باشد؟

شفقنا(پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه)- استاد نجم الدین طبسی در مورد صبر در فرج امام و پیشوا عصر(عج) می فرماید: از امیرمومنان امام و پیشوا علی (علیه السلام) نقل شده آن دنیا فراز و همچنین نشیب دارد و همچنین دائما یکسان نیست عقل ایجاب می کند که خیلی عجله نکنید، صبر کنید بر آن اوضاع فرجی که قطعا بررسی کننده و پروهشگر می می شود زیرا دائما در ناامیدی بسی امید می باشد.

به به گفته شفقنا، حضرت استاد  نجم الدین مروجی طبسی، مدرس مرکز تخصصی مهدویت در برنامه جذاب و جالب و خوب “نشان صبح” به بررسی کردن روایات توقیت در امر ظهور می پردازد.

او ابراز داشت: مرحوم فیض کاشانی در کتاب وافی جلد دو چند روایت را گفتن می کند، می فرماید: امام و پیشوا باقر (ع) می خواهند در آن هم مقطع زمانی که بنی امیه با قساوت برخورد می کردند، یارانشان را تشویق و همچنین ترغیبت کنند به سکوت و همچنین آرامش و همچنین صبر که سخنی از امامت و همچنین رهبری امام و پیشوا معصوم به میان نیاورند و همچنین خودداری کنند از عجله و همچنین تعجیل و همچنین طلب عجله جهت ظهور امام و پیشوا عصر (عج). بعد می فرمایند: امام و پیشوا در اینجا مثالی را مطرح می کنند جهت کسی که دست به کاری می زند که دودش به چشم خودش بر می گردد و همچنین می فرماید در آن مقطع زمانی در صورتی که تو متعرض به حکومت شوید و همچنین آسیبی به تو برسد خودتان ضرر می کنید، نباید متعرضشان شوید و همچنین سکوت کنید.

او تصریح کرد: امام و پیشوا باقر (ع) با آن روایت می خواستند بگویند تو دستورات ما را اطاعت و همچنین مباحث و مطالب را اجرا کنید، صبر نمایید و همچنین آرامش خود را حفظ کنید، متعرض امویون نشوید در صورتی که خواستند جهت تو توطئه و همچنین سو قصدی بچینند خداوند آنها را مشغول می کند به یک گرفتاری دیگر، طوری که تو را فراموش کنند.

مروجی طبسی گفت: مرحوم فیض روایتی را از امام و پیشوا علی (ع) نقل می کند که بیانی دارد مبنی بر آنکه آن دنیا فراز و همچنین نشیب دارد و همچنین دائما یکسان نیست و همچنین اوضاع و همچنین حالات شرایط در حال تغییر و همچنین تحول می باشد گاهی در فشار و همچنین گاهی در آرامش می باشد، عقل ایجاب می کند که خیلی عجله نکنید چراگه بالاخره آن امر بررسی کننده و پروهشگر می می شود به آن معنی که کسی که در فشار می باشد، تلاش نکند که آرامش برایش بررسی کننده و پروهشگر می شود، صبر کنید بر آن اوضاع فرجی که قطعا بررسی کننده و پروهشگر می می شود، زیرا دائما در ناامیدی بسی امید می باشد.

او تاکید کرد: کسی که در سختی باشد آن هم وقت انتظار و همچنین امید فرج می باشد، هنگام و زمانی که گشایش و همچنین امنیت باشد آن هم وقت بترسید نکند استدراج باشد، هر نعمتی را شکر کنید، بعد می فرمایند: «افرادی که دائما امیدوار خواهند بود فرج را نزدیک می دانند در حالی که مومنین هیچ وقت مایوس نیستند و همچنین یقین دارند که فرج حاصل می می شود دل های اینها روشن می می شود به نور یقین، گویا کنایه می باشد از استقامت در آن امر گوش به فرمان امام و پیشوا معصوم بدهید. »

آن استاد حوزه گفتن داشت: روایت بعدی روایتی می باشد که مرحوم مجلسی در جلد ۷۵ از تحف العقول نقل می کند. آن کتاب وصیتی را نقل می کند از امام و پیشوا صادق (ع) به ابو جعفر احول، متن روایت مباحث و مطالب مهم و همچنین معارف نابی دارد، امام و پیشوا جعفر صادق (ع) فرمودند: «امام و پیشوا نمی تواند همه چیز را به تو بگوید زیرا ماذون نیست، از آن مطلب بهره بری و استفاده می می شود که امام و پیشوا، علم زمان فرج را دارند ولی اجازه گفتن ندارند» بعد فرمودند: «خداوند آن راز را به جبرائیل عنایت کرده می باشد، جبرئیل به پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله (ص) و همچنین پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله (ص) آن راز را به علی (ع) دادند، علی (ع) به حسن (ع) داد و همچنین حسن (ع) به حسین (ع) و همچنین همینطور تا امام و پیشوا جعفرصادق (ع) که عجله نکنید و همچنین سه بار فرمودند به تو گفتیم فرج نزدیک شد ولی فورا رفتید به دیگران گفتید و همچنین خداوند در آن هم تاخیر انداخت.»

او در پایان تاکید کرد: آن روایات روایاتی می باشد که نشان می دهد در امر فرج بدا حاصل شده، روایات نحو و همچنین اثبات شده به طوری که امام و پیشوا می فرماید؛ دیگر رازی بین تو نمی ماند مگر دشمن تو از آن هم خبر دارد، آنقدر نفوذ کردند که همه اسرار تو را می دانند و همچنین ما دیگر نمی توانیم به تو چیزی بگوییم.

انتهای پیام

www.fa.shafaqna.com

استاد طبسی پاسخ می دهد: آیا در تحقق فرج امام و پیشوا زمان صبر جایز می باشد؟ در تاریخ ۶ March 2016 | 12:17 pm نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان