چگونه دوربین مداربسته مناسب را انتخاب کنیم؟

گزینش دوربین مداربسته مناسب کار خیلی سختی نیست. برای این کار فقط کافیست نیاز را بدانید تا حدودی در رابطه با امکانات دوربین های مداربسته اطلاعات داشته باشید.

55.CCTV Cameras چگونه دوربین مداربسته مناسب را انتخاب کنیم؟
دوربین مدار بسته بولت

دوربین مدار بسته دام,دوربین مدار بسته بولت,دوربین مدار بسته
در ابتدا بایستی نوع سیستم مداربسته را معین بکنید . سیستم های مداربسته به دو دسته اصلی انالوگ و شبکه تقسیم می شوند.
سیـستم مداربسته آنالوگ: ارزان قیمت، ساده پرفرد د است. نسبتا همه دوربین های نصب شده در منازل کوچک، واحدهای تجاری اداری عادی دوربین انالوگ می باشند .
سیـستم مداربسته شبکه: دوربین های شبکه دوربین هایی عموما پرنرخ تخصصی تر هستند . این دوربین ها تکنولوژی به روزتری نسبت به دوربین ها آنالوگ دارند امکان دستیابی به کیفیت های تصویر زیاد بالا را برای شما فراهم می اورند. به طور کلی دوربین های شبکه از بسياري لحاظ از دوربین های آنالوگ بهترند. فقط عیب بزرگ آنها نرخ بر بودن انهاست بنا جهت ن اگر از نظر تعرفه دغدغه ای ندارید قطعا به سراغ دوربین های شبکه بروید.
(برای خواندن مطلب تخصصی در رابطه با فرق های سیستم انالوگ شبکه به این صفحه مراجعه بکنید )
انتخاب نوع دوربین از نظر بدنه و فرد ی

(مطلب مشروح در این رابطه)
دوربین های مداربسته از نظر نوع شکل بدنه کاربر ی به انواع مختلف ی تقسیم میشوند اما انواع رایج ان عبارتند از:
دوربین دام: دوربین سقفی با شکل نیم دایره ای است که جهت محیطهای مسقف اداری، تجاری یا مسکونی استفاده می شود. این دوربین می تواند با یا بدون دید در شب IR باشد.
دوربین بولت: دوربین بولت یک دوربین دیواری استوانه ای شکل است که در محیطهای غیر مسقف یا صنعتی نصب می شود. دوربین های بولت عموما مقاوت خوب ی در مقابل آب گرد غبار دارند. دوربین های بولت اکثرا ٌ با دید در شب IR ساخته میشوند.
دوربین باکس: دوربین باکس دوربین مکعبی شکل و بدون لنز است. این دوربین ها کیفیت عکس مناسب تری نسبت بقیه انواع دوربین های مداربسته می باشند به دلیل نداشتن لنز می توانید لنز مناسب را با توجه به نیاز روی آنها نصب بکنید . این دوربین ها اکثرا در محیطهای صنعتی، روی صندوق های فروشگاهي یا روبه روی راهروها نصب می شوند. دوربین های باکس اکثرا ٌ فاقد دید در شب IR هستند .
دوربین گردان (PTZ): دوربین گردان، دوربین هایی با سری مکانیکی جهت چرخاندن دوربین به طرفین هستند . این دوربین ها اکثرا ٌ لنز با زوم اپتیکال می باشند که می تواند جزئیات را با اندازه دلخواه در جهات مختلف به شما نشان دهد. این دوربین ها در فضاهای وسیع که نیاز به نظارت چند جهته دارند نصب می شود. دوربین های گردان می توانند با یا بدون دید در شب IR باشند.
دوربین های چشـم ماهی (FishEye): دوربین های چشـم ماهی دوربین هایی می باشند که امکان مشاهده تصاویر در همه زوایا را برای شما فراهم می کنند. این دوربین ها از طریق لنز فوائد تصاویر را در ۳۶۰ درجه در یافت کرده نشان می دهند. استفاده از این دوربین ها تنها در سیـستم شبکه میسر است دوربین های چشـم ماهی انالوگ به صورت وسیع ای ساخته نمی شوند. این دوربین های اکثرا فاقد دید در شب IR هستند .
دوربین های مینیاتوری (مخفی): دوربین های مینیاتوری دوربینهای کوچکی هستند که با هدف عدم امکان تشخیص دوربین ساخته شده اند. این دوربین ها با اندازه های مختلف ی ساخته می شوند و اکثرا ٌ کیفیت تصویر متوسط ی دارند. استفاده از این دوربین ها فقط در محیط ها داخلی میسر است . (جهت اطلاعات بیشتر در مورد دوربین های مخفی این متن را بخوانید)
بعد از گزینش نوع دوربین حال کمی در رابطه با کیفیت تصویر دوربین ها حرف می کنیم.
کیفیت تصویر دروبین های شبکه با مگا پیکسل معین می شوند که بیشتر مردم با آن آشنایی کافی را دارند بعد از شرح ات بیشتر در اینجا خود داری می کنیم. (متن مشروح در رابطه با کیفیت تصویر دوربین های شبکه)
کیفیت تصویر دوربین های انالوگ با وامیزانی به نام تیوی لاین (TV line) معین می شود. تیوی لاین در واقع معادل رزولوشن در سیستم دیجیتال است. جهت اینکه اشنایی حدودی با این سیستم تفکیک پذیری عکس داشته باشید به جدول زیر تذکر بکنید .

کاربر د توضیح ات کیفیت عکس
فضاهای کوچک (تا ۱۰متر مربع)، محیطهای کم ارزش کیفیت تصویر متوسط ۴۰۰TVL
فضاهای متوسط (تا ۲۰ متر مربع)، محیط های با درجه ارزش مبوسیله کیفیت عکس متوسط به بالا ۵۰۰TVL
فضاهای متوسط (تا ۳۰ متر مربع)، میحطهای با درجه ارزش مبوسیله به بالا کیفیت تصویر بالا ۶۰۰TVL
فضاهای باز یا محیط های ارزشمند بالا بیشترین کیفیت سیـستم انالوگ ۷۰۰TVL

مد نظر داشته باشید که کیفیت عکس ۷۰۰تیوی لاین کیفیت خیلی بالایی در مقایسه با دوربین های دیجیتال نیست در صورت معادل سازی کیفیت تصویر خروجی حدودا ۰٫۵مگا پیسکل خواهد بود. جهت دستیابی به کیفیت بالاتر از ان فقط راه منطقی مصرف از دوربین های شبکه است.
با اطلاعات داده شده در این متن شما خواهید توانست تا میزان بسياري نیازهای خود را شناسایی کرده دوربین مناسب را گزینش بکنید .

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان