فروش به خودی خود رخ نمی‌دهد

چه کسی با ما توپ بازی می‌کند؟

نمی دانم کلید خوب یت چیست، ولی کلید شکست این است که آدم ی بخواهد تمام را راضی نماید .
بیل کاسبی

1000318 فروش به خودی خود رخ نمی‌دهد

طراحی فروشگاه اینترنتی

راه اندازی فروشگاه اینترنتی,طراحی فروشگاه اینترنتی,فروشگاه ساز,طراحی سایت فروشگاهی,فروش فروشگاه اینترنتی,خرید فروشگاه اینترنتی

بعضی‌ها ادعا دارند که فروشنده‌اند ولی در واقع نیستند. از این‌جا می‌توان پی‌برد که فروشنده‌ی واقعی نیستند که هر رابطه‌ی شغلی که روی آن کار می‌کنند برای شان به اندازه‌ی هر رابطه‌ی شغلی دیگری که روی آن کار می‌کنند خیلی مهم است. بدیهی است که برخي کارها مهم و بعضی دیگر مهم‌تر است.
فروش مثل پرت کردن توپ به عده‌ای از اشویِژگزینشه مفرق است ادامه دادن بازی با آن افرادی که توپ را پس می‌اندازند خواهد بود.
ولی منظور از پرت کردن توپ چیست؟

استفن شیفمن می‌گوید: چنانچه در یکی از جلسات روش ی من حضـور می‌داشتید ممکن بود که حباب توپ مانندی را به سمت شما روانه می‌ساختم. با این کار نوعی جواب را از جانب شما سبب می‌شدم. حباب را می‌گرفتید یا می‌گذاشتید به زمین بیفتد؟ سعی می‌کردید آن را بگیرید بترکانید یا آن‌را پس می‌انداختید؟
در طی پروگرام ‌ی روش ی وقتی سؤالی از شما می‌پرسم همین اتفاق می‌افتد. در جواب کاری می‌کنید. حتی خیره شدن به من در سکوت نوعی جواب به سئوال است. تصمیم به حرف نزدن نیز در واقع چیزی در مورد ‌ی خودتان به من می‌آموزد.

پرت کردن توپ به مفهومانجام کاری عمدی که نادیده گرفتن آن غیر ممکن است . کاری که شخص مقابل را وامی‌دارد که به طریقی به ما جواب گوید. پس افرادی که توپ را به سوی ما پس می‌اندازند از نظر من در رده‌ی خاصی قرار می‌گیرند.

اشخاصی که به سؤالات توصیه ات ما جواب می‌گویند یا به زبان دیگر توپ را به سمت ما پس می‌اندازند نشان می‌دهند که مایلا وقت و توجه انرژی خود را فورا وقف ما کرده و به نقد امکان همکاری با ما بپردازند. این امر حائز توجه است. می بایست این گروه را در الویت نخست قرار دهیم.
فروش به خودی رخ نمی‌دهد

وقتی ابتکار عمل را به دست می‌گیریم تنشی مناسب که ایجاد کار می‌کند در جهان ی کسب و کار برپا می‌کنیم، نوعی واکنش جواب را از جانب فردی که با او مشغول داد و ستد هستیم بر‌می‌انگیزیم. واکنش و عکس‌العملی که دریافت می‌کنیم به ما می‌گوید که چه فردی با ما توپ گیم می‌کند و چه فردی نمی‌کند. انداختن توپ استفاده‌ی مناسبی برای منظور ماست زیرا عملی است که نمی‌‌توان نادیده‌اش انگاشت. ی توپی را به سمت کسی پرداپ می‌کنید بی‌درنگ خواهید دانست که شخص مقابل می‌خواهد با شما توپ بازی کند یا نه.

فرایند سر صدا به پا کردن بهترین تدبیر جهت حرکت در قدم‌های بعدی فرایند فروش است آن می‌تواند با شخصی معین صورت پذیرد. وقتی که کاری می‌کنید که نمی‌توان آن را نادیده گرفت وقتی پاسخ‌هایی را که می‌گیرید تحت ارزیابی مداقه قرار می‌دهید، فورا خواهید دانست که چه کسی با شما گیم می‌کند و چه کسی نمی نماید . خواهید دانست که چه فردی در فرایند فروش با شما همراه خواهد شد.
ی مشتری وعده‌ی قدم بعد را نمی‌دهد در این صورت چه کاری انجام دهیم؟

دلهره! آیا مشتری با قدم بعد پیشنهاد ی شما موافقت خواهد کرد؟ نگران نباشید تا زمانی که مایل هستید مسئولیت را شخصا به عهده بگیرید و از مشتری سؤالی بکنید که کنار گذاشتن آن غیر ممکن باشد، تمام چیز از دست نرفته است. در اکثر موارد سؤال پرسش به شما نشان خواهد داد که دقیقا در کجای قضیه قرار دارید.
زمان ی کسی با قدم بعدی که توصیه آن را داده‌ایم موافقت نمی‌کند باید عبارات ی مانند آن چه در ذیل می‌آید ارائه کنیم:
واقعا فکر کردم که آماده‌ی مذاکره بیشتر هستیم غلط ی از جانب من سر زده؟
این سؤال آشکار کننده آن است که براي چه مشتری مایل نیست با قدم بعد که پیشنهاد کرده ‌اید موافقت نماید . راستی اگر کارتان را دقیق درست انجام داده باشید جای تعجب دارد که جهت چه مشتری موافقت ادامه همکاری با شما را نمی‌کند.
زمان ی می‌پرسید که: غلط ی از من سرزده؟ اتفاق جالبی می‌افتد. در ۹۹ درصد موارد می‌بینید که مشتری با گفتن عبارات زیر به شما جواب می‌دهد:
اوه. نه. شما غلط ی نکرده ‌اید. مسئله از جانب ماست. می‌دانید مورد این است که…
وقتی می‌بینید فرد می‌گوید موضوع این است که… در مسیر جزئیات مربوط به آن قرار گرفته‌اید.

بنا به تجربه آزموده‌‌های ما، یکی از بهترین راه‌های آشکار هویدا ساختن واقعیات داخلی عهده‌دار شدن مسئولیت است. مایل علاقه‌مند باشید که به صآسان بگویید: متاسفم غلط ی از جانب من سرزده؟ پس به اظهار نظری که از مشتری می‌شنوید گوش دهید. اگر واقعا فرصتی در این‌جا جهت شما وجود داشته باشد آن‌را خواهید دانست و می‌توانید از صرف و انرژی گران‌قدر، برای این فرصت پیش آمد پیشگیری بکنید .

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان