در صورتی که منظور فاطمه تنها و فقط استرداد فدک بود و همچنین هدفی جز منافع مادی نداشت…

در صورتی که منظور فاطمه تنها و فقط استرداد فدک بود و همچنین هدفی جز منافع مادی نداشت…

|در صورتی که منظور فاطمه تنها و فقط استرداد فدک بود و همچنین هدفی جز منافع مادی نداشت… از مسیح داراب|

فاطمه 4 در صورتی که منظور فاطمه تنها و فقط استرداد فدک بود و همچنین هدفی جز منافع مادی نداشت…

شفقنا (پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه) -در صورتی که منظور فاطمه تنها و فقط استرداد فدک بود و همچنین هدفی جز منافع مادی نداشت، چگونه می باشد که هنگام و زمانی که ابوسفیان به کمک علی آمد و همچنین خواست او همچنین را بر ضدّ ابوبکر تحریک کند، فاطمه نپذیرفت و همچنین به شوهرش اعتراض نکرد و همچنین چرا در ضمن خطابه خود پیوسته حکومت و همچنین طرفداران آن هم را از خطر انقلاب و همچنین شورش می ترساند، با آن هم که در آن هم وقت نه علی و همچنین نه فاطمه، یاورانی نداشتند که بر ضدّ حکومت قیام کنند.
فاطمه از آن نطق آتشین، نظرِ مهم تر و همچنین دقیق تری داشت. او پهناور و بزرگ تر و همچنین بالاتر از آن می باشد که به شهروندان و مردم شهر شکایت نموده، از آن هم ها دادخواهی کندکه چرا نان و همچنین خورش بچه های او همچنین را گرفته اند!
فاطمه می خواست به شهروندان و مردم شهر آن هم روزگار بگوید که تو در پناه اسلام و همچنین در پس نتیجه آن می شود که پهناور و بزرگ شمردن دستورهای آن هم، از ذلّت رهایی یافته و همچنین به آن مقام رسیدید که دنیا را متوجه خود ساختید و همچنین در صورتی که پشت پا به دین و همچنین دستور پیغمبر بزنید، دیگران نیز در تو طمع می کنند. هنگام و زمانی که شهروندان و مردم شهر فهمیدند که می قدرت با همه سفارشات پیغمبر در مورد دخترش، منزل و خانه او را طعمه آتش ساخت و همچنین دارایی ها او همچنین را ضبط نمود و همچنین … از
دیگران چه باکی دارند.
هنگام و زمانی که شهروندان و مردم شهر بفهمند یاران دیرین پیغمبر و همچنین پیشینیان اسلام پشت پا به حکم خداوند تبارک و تعالی زده و همچنین جهت رسیدن به کرسی پادشاهی از هیچ عملی خودداری نمی کنند؛ پیش خود خواهند گفت: نه خدایی بوده می باشد، نه دینی و همچنین بلکه حکومت بوده و همچنین بس و همچنین در صورتی که آن فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن مسموم در دماغ ها راه یافت، کاخ سعادت مسلمانان به لرزه درمی آید و همچنین بنیان خلافت سست شده، ریشه تمدّن اجتماع می خشکد و همچنین مسلمانان دوباره به آن هم حال توحّش و همچنین بربریّت می افتند و همچنین بعد از مدتی آقایی و همچنین عزّت به خاک مذلّت خواهد نشست.
آن پس نتیجه آن می شود که قهریِ بی اعتنایی هر هیئت حاکمه ای نسبت به قوانین مملکت می باشد. هنگام و زمانی که ملّت ببیند قانون در نظر حاکمان جز عبارت جامد و همچنین الفاظ منقوش نیست، کجا جهت قانون ارزش قائل خواهد شد و همچنین چه وقت رفتار و همچنین کردار خود را با آن هم خواهد سنجید؟ بلکه او نیز از موقعیت مضر و همچنین بد بهره بری و استفاده کرده و همچنین به فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن آزردن زیردست خود می افتد، آنگاه در پس نتیجه آن می شود که غفلت در اجرای یک حکمِ کوچک، اجتماع بزرگی در مسیر فنا و همچنین اضمحلال قرار می گیرد.
آن هم روز فاطمه علیها السلام می خواست به ابوبکر و همچنین عمر و همچنین
مسلمانان دیگر تذکر دهد که جهت نفع فردی یا شخصی، منافقان و همچنین مخالفان را نسبت به خود و همچنین احکام دین گستاخ نکنند و همچنین با پشت پا زدن به گفتار پیغمبر، دشمن را چیره نسازند، آن بود که چادر پوشید و همچنین به همراهی چندتن از زنان خویشاوندش به مسجد آمد.
هنگام و زمانی که فاطمه وارد مسجد شد، ابوبکر با عده بسیاری از مهاجر و همچنین انصار در مسجد بودند. نخست پرده ای میان دختر پیغمبر و همچنین شهروندان و مردم شهر کشیدند؛ آن هم گاه پیش از آنکه فاطمه نطق خود را آغاز کند، ناله ای از دل کشید که در اثر آن هم، شهروندان و مردم شهر به گریه افتاده و همچنین جلسه به تشنج سختی درافتاد.
فاطمه اندکی ساکت شد تا جوش و همچنین خروش حضّار آرام گرفت و همچنین همهمه شهروندان و مردم شهر فرو نشست؛ آنگاه شروع به صحبت کرد.
خداوند تبارک و تعالی را سپاسگزاری نمود که بر بندگانش نعمت بیکران داده و همچنین گیتی را بی هیچ، آفریده و همچنین بر پدرش درود فرستاد که خداوند تبارک و تعالی او همچنین را برگزید و همچنین به راهنمایی شهروندان و مردم شهر مأمور ساخت.
سپس گفت:
شهروندان و مردم شهر! بدانید من فاطمه دختر محمّدم از نو می گویم و همچنین بر آنچه می گویم بینا هستم، بیهوده نمی گویم و همچنین بیجا
رفتار نمی کنم. لَقَدْ جاءَکُمْ رَسُولٌ مِنْ أَنْفُسِکُمْ عَزِیزٌ عَلَیْهِ ما عَنِتُّمْ حَرِیصٌ عَلَیْکُمْ بِالْمُؤْمِنِینَ رَؤُفٌ رَحِیمٌ (۱) ۵۵ آن هم پیغمبر پدر من می باشد نه پدر تو. برادرِ پسر عمویِ من می باشد نه پسر عموی مردان تو.
محمد صلی الله علیه و همچنین آله حق پیغمبری را ادا کرد، سرپیچان را بیم داد و همچنین از راهی که کفار و همچنین مشرکین پیش گرفته بودند رخ برتافت و همچنین سرهای آن هم ها را کوفت.
شهروندان و مردم شهر را با منطق قوی و همچنین اندرزهای سودمند به خداشناسی و همچنین حق پرستی خواند. آنقدر گلوی مشرکین را فشرد و همچنین بت ها را درهم شکست تا شب تاریک کفر، رخت بر بست و همچنین صبح درخشان اسلام پدید گردید، تا هنگام و زمانی که که پرده از چهره واقعیت و حقیقت به کنار رفت و همچنین پیشوای دین به سخن آمد و همچنین زبان شیاطین گنگ شد تا آنکه بر سراسر منطقه کفر کلمه «لا الهَ الَّا اللَّه» حکومت نمود.

شهیدی، سیدجعفر:زندگانی تاثرانگیز سیده زنان فاطمه علیهاالسلام دختر محمد صلی الله علیه و همچنین آله

انتهای پیام

www.fa.shafaqna.com

در صورتی که منظور فاطمه تنها و فقط استرداد فدک بود و همچنین هدفی جز منافع مادی نداشت… در تاریخ ۲۵ February 2016 | 12:08 pm نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان