حضرت آیت الله نوری همدانی: خیر امت اسلام در احیاء امر به معروف و همچنین نهی از منکر می باشد

IMG 7904 copy حضرت آیت الله نوری همدانی: خیر امت اسلام در احیاء امر به معروف و همچنین نهی از منکر می باشد

شفقنا(پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه)- حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی با اشاره به اقتدار و قدرت امر به معروف و همچنین نهی از منکر در برطرف ساختن معظلات و مسائل و مشکلات جامعه گفت: ائمه معصومین(ع) جهت احیاء امر به معروف و همچنین نهی از منکر تاکید فروانی داشته اند پس نباید جامعه نسبت به آن فریضه مهم بی احساس وبی تفاوت بود زیرا و به درستی که اساسا خیر امت در احیاء همین پیشامد جدید می باشد.

به به گفته روزنامه نویس و خبرنگار شفقنا در قم، آن مرجع تقلید امروز در دیدار مربیان عقیدتی سپاه بر اجرای فریضه امر به معروف و همچنین نهی از منکر در جامعه اسلامی تاکید کرد و همچنین آن هم را گامی مهمی در تحقق سایرارزشهای دینی برشمرد.

او افزود: بایستی و حتما جامعه جهت اجرای امربه معروف اتحاد داشته باشد آن کار فردی نیست بلکه اقتدار و قدرت فرهنگی و اجتماعی می باشد و همچنین بایستی و حتما همه در اجرای آن هم تلاش کنند.

آیت الله نوری همدانی گفتن داشت: امر به معروف اختصاص به چیزهای کوچک ندارد بلکه در مسائل کلان اجرا می شود و همچنین نهی از منکر بایستی و حتما در مسائل کلان اجرا می شود و همچنین شامل نهی ها جبهه  اسکتبار و همچنین ایادی آنها می باشد اینها زشتی می باشد که ساخته یا ایجاد شده و همچنین بایستی و حتما  از بین برود ولی تا کنون آن پیشامد جدید بررسی کننده و پروهشگر نشده می باشد و همچنین اینکار اقتدار و قدرت بسیاری می خواهد.

او گفت: جامعه در سایه امر به  معروف احیاء می می شود و همچنین در صورتی که آن فریضه احیاء می شود همه موضوعات به راحتی به اجرا گذاشته خواهد شد واین امر نیازمند به همت علمی وزبانی می باشد.

آن مرجع تقلید افزود: انگلیس نباید جهت جامعه قدرتمند ایران تکلیف مشخص کند بلکه بایستی و حتما شهروندان و مردم شهر آن کار را خود با فرستادن اشخاص لایق در مجلس انجام دهند.

او گفتن  داشت: در قبل و همچنین در دوران امام و پیشوا راحل قرار بود وزارت منزل و خانه امر به معروف تشکیل می شود ولی آن کار صورت نگرفت  در صورتی که صورت می گرفت خیلی معظلات و مسائل و مشکلات فعلی برطرف می شد.

آیت الله نوری همدانی گفت: ائمه معصومین(ع) جهت احیاء امر به معروف و همچنین نهی از منکر تاکید فروانی داشته اند پس نباید جامعه نسبت به آن فریضه مهم بی احساس وبی تفاوت بود زیرا و به درستی که اساسا خیر امت در احیاء همین پیشامد جدید می باشد.

او افزود:  امر به معروف اصولی دارد اولین اوصول آن هم انزجار همگانی دوم، دستور کلامی و همچنین در مرتبه سوم دستور عملی به امر به معروف و همچنین نهی از منکر می باشد.

استاد حوزه علمیه قم اظهار داشت: در صورتی که اراده نباشد جامعه به همین منوال باقی خواهند ماند جهت آنکه از آن حالت بیرون بیاید بایستی و حتما همه دست به دست هم دهند.

او عنوان کرد: بایدبه افرادی رأی داد که درد و همچنین رنج کشیده اند وگرنه افرادی که رنج نکشیده اند، به فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن جامعه نخواهند بود.

انتهای پیام

www.fa.shafaqna.com

حضرت آیت الله نوری همدانی: خیر امت اسلام در احیاء امر به معروف و همچنین نهی از منکر می باشد در تاریخ ۲۲ February 2016 | 2:07 pm نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان