حضرت آیت الله مکارم شیرازی: همه مسلمانان برادری خود را حفظ کنند/ اختلاف پس نتیجه آن می شود که ای جز عذاب ندارد

makarem 83 حضرت آیت الله مکارم شیرازی: همه مسلمانان برادری خود را حفظ کنند/ اختلاف پس نتیجه آن می شود که ای جز عذاب ندارد

شفقنا(پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه)- حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی با تاکید بر وحدت مسلمانان گفت: اختلاف پس نتیجه آن می شود که ای جز عذاب ندارد بنابراین بر همه ما مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد که برادری خود را حفظ کنیم.

به نقل از روزنامه نویس و خبرنگار شفقنا در قم، آن مرجع تقلید امروز در دیدار روسای قبایل عراق، اظهار داشت: ما مسلمانان چه شیعه و همچنین چه اهل سنت با یکدیگر برادر هستیم و همچنین آن فرصت مغتنمی می باشد که با بزرگان قبایل عراق آشنا شویم.

او با گفتن آنکه کشور عراق، سرزمین شجاعت، فرهنگ، علم و همچنین کمال می باشد، گفت: بر همه ما مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد که برادری خود را حفظ کنیم.

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به آیه ۶۹ سوره عنکبوت گفتن کرد: خداوند در آن آیه می‌فرماید: «و همچنین آنها که در راه ما (با خلوص نیّت) جهاد کنند، قطعاً به راه‌های خود، هدایتشان خواهیم کرد؛ و همچنین خداوند با نیکوکاران می باشد» فلذا معتقدم در صورتی که همه امت‌ها و همچنین انسان‌ها به آن آیه عمل کنند، جهت دنیا و همچنین آخرت آنها کفایت می‌کند.

او با اشاره به اقسام جهاد در اسلام ابراز داشت: جهاد و همچنین اخلاص، راه هدایت را به روی ما می گشاید که هدایت هم اقسام مختلفی دارد؛ یکی از اقسام هدایت، ارائه راه جهت رسیدن به مقصد می باشد و همچنین قسم دیگر هدایت آن می باشد که هادی دست ما را می‌گیرد و همچنین به سمت مطلوب و همچنین مقصود هدایت می‌کند که خداوند قسم دوم هدایت را به ما ارائه داده می باشد.

آن مرجع تقلید ادامه داد: اسلام شامل فرهنگ عظیمی می باشد و همچنین آن فرهنگ می‌تواند ما را به تمام فرهنگ‌های دنیا مسلط کند و همچنین آن وعده الهی می باشد و همچنین خداوند خلف وعده نمی کند.

او یادآور شد: امروز در عصری زندگی می‌کنیم که دنیا با معظلات و مسائل و مشکلات بسیاری روبروست، ولی باید توجه داشت اقتدار و قدرت خداوند بر هر چیزی وجود دارد و همچنین باعث می‌می شود که ما به بعدی امیدوار باشیم.

آیت الله مکارم شیرازی اذعان داشت: امروز دنیا متوجه اسلام شده می باشد و همچنین نمونه بارز آن هم سخنان یکی از رجال سیاسی آمریکاست که معتقد می باشد روزی فرا می‌رسد که شهروندان و مردم شهر آمریکا با صدای اذان از خواب بیدار می‌شوند.

او تصریح کرد: تحقق آن سخن سیاستمدار آمریکایی جز با وحدت و همچنین اتحاد مسلمانان میسر نمی می شود و همچنین به آن منظور، ما بایستی و حتما اهداف و همچنین نیات خود را خالص کنیم.

استاد حوزه علمیه قم یادآور شد: در صورتی که ما مسلمانان با هم متحد شویم و همچنین به دشمنان اسلام اعتماد نکنیم، توفیق حاصل می‌می شود، ولی باید توجه داشت در صورتی که اختلاف داشته باشیم، پس نتیجه آن می شود که ای حاصل نمی می شود و همچنین بلکه براساس آیات قرآن کریم، پس نتیجه آن می شود که اختلافات مسلمانان عذاب می باشد.

او در پایان تاکید کرد: همه مسلمانان اعم از شیعه و همچنین اهل سنت بایستی و حتما به عقاید یکدیگر احترام بگذارند و همچنین با دشمنان مشترک خود مقابله کنند تا به هدف نهایی اسلام برسیم.

انتهای پیام

www.fa.shafaqna.com

حضرت آیت الله مکارم شیرازی: همه مسلمانان برادری خود را حفظ کنند/ اختلاف پس نتیجه آن می شود که ای جز عذاب ندارد در تاریخ ۲۳ February 2016 | 2:30 pm نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان