حضرت آیت الله جوادی آملی: خطبه حضرت زهرا بایستی و حتما درس رسمی حوزه های علمیه می شود/ طلاب نسبت به حفظ خطبه فدکیه اهتمام کنند

حضرت آیت الله جوادی آملی: خطبه حضرت زهرا بایستی و حتما درس رسمی حوزه های علمیه می شود/ طلاب نسبت به حفظ خطبه فدکیه اهتمام کنند

|حضرت آیت الله جوادی آملی: خطبه حضرت زهرا بایستی و حتما درس رسمی حوزه های علمیه می شود/ طلاب نسبت به حفظ خطبه فدکیه اهتمام کنند از مسیح داراب|

آیت الله جوادی آملی1 حضرت آیت الله جوادی آملی: خطبه حضرت زهرا بایستی و حتما درس رسمی حوزه های علمیه می شود/ طلاب نسبت به حفظ خطبه فدکیه اهتمام کنند

شفقنا(پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه)- حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی خطاب به مسئولان حوزه گفت: بایستی و حتما سعی کنید خطبه فدکیه درس رسمی حوزه می شود و همچنین طلاب آن هم را به مباحثه بگذارند زیرا احد الثقلین می باشد و همچنین امیدواریم جامعه اسلامی در سایه خطبه فدکیه با ولایت انس بگیرد.

به به گفته روزنامه نویس و خبرنگار شفقنا در قم، آن مرجع تقلید امروز در درس اخلاق هفتگی خود در بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء اظهار داشت: خداوند متعال در درون انسان، عنصر اخلاق را به زیبایی قرار داده می باشد که بخشی از آن هم به دانش و همچنین ارزش آدمی بر می گردد.

او ادامه داد: احسن تقویم بودن مخلوق، نشانه آن می باشد که خالق او هم زیبا می باشد و همچنین از سه نظام فاعلی، (یعنی تحت ولایت خداوند تبارک و تعالی)، داخلی یعنی( آنچه را بایستی و حتما داشته باشد مانند بزرگان و رهبران الهی ) و همچنین غائی یعنی( هدف، راه و همچنین مسیر معین) برخوردار می باشد.

آیت الله جوادی آملی گفتن داشت: خداوند هر ابزاری که انسان جهت هدایت نیازمند به آن هم می باشد در اختیار بشر گذاشته شده و همچنین همه اینها همه دلیل بر (احسن تقویم بودن) انسان  و همچنین زیبایی خالق او می باشد.

او خاطرنشان کرد: در چنین موجودی، اماره به مضر و همچنین بد وجود ندارد و همچنین اساس دشمنی در درون نهاد آدمی می باشد و همچنین در صورتی که دشمن در درون شکل بگیرد درون را تخریب می کند و همچنین می پوساند.

آن مرجع تقلید در ادامه ضمن عرض تسلیت شهادت حضرت زهرا(س) ابراز داشت: خطبه حضرت زهرا(س) به دلیل اسراری که در درون دارد، جاودانه می باشد و همچنین مهمترین عنصر ابدیت، حضرت فاطمه می باشد که مانند دیگر معصومان (ع)عدل قرآن کریم می باشد.

او با گفتن آنکه خطبه حضرت زهرا(س) برکات بسیاری به همراه داشت، خاطرنشان کرد: زمانی که حضرت فاطمه(س) شروع به خواندن خطبه کرد ابتدا مانند خطبه های حضرت علی(ع) از توحید، نبوت، شهادتین گفت و همچنین به دو صورت قابل فهم جهت شهروندان و مردم شهر و همچنین خاص در ارتباط با خداوند تبارک و تعالی صحبت کرد.

آیت الله جوادی آملی ادامه داد: خطبه چند سطری حضرت زهرا(س)  معادل قوی ترین خطبه های نهج البلاغه می باشد؛ از عظمت و همچنین ابدی بودن و همچنین عدل قرآنی خطبه حضرت زهرا(س) آن می باشد که جبرئیل به روش مستمر خدمت او می رسید و همچنین خبرهای جدید و همچنین به گفته از نظام هستی می داد و همچنین املاء می کرد و همچنین بعد حضرت علی(ع) ثبت می نمود.

او ادامه داد: آن سخنان نشان می دهد که سخنان حضرت زهرا(س) ریشه قرآنی دارد و همچنین خود حضرت، اصل بعثت، توحید، عقلانیت غدیر و همچنین فدک را تبیین می کند و همچنین اینگونه معارف دین و همچنین قرآن و همچنین غدیر به مسلمانان و همچنین شیعیان رسیده می باشد.

آن مرجع تقلید از طلاب خواست که خطبه فدکیه را مثل خطبه غدیر حفظ کنند و همچنین تصریح کرد: خطبه فدکیه نورانیت ویژه ای دارد و همچنین در متن دین و همچنین مذهب و همچنین نشان دهنده جلال و همچنین عظمت حضرت زهرا(س) می باشد.

انتهای پیام

www.fa.shafaqna.com

حضرت آیت الله جوادی آملی: خطبه حضرت زهرا بایستی و حتما درس رسمی حوزه های علمیه می شود/ طلاب نسبت به حفظ خطبه فدکیه اهتمام کنند در تاریخ ۲۵ February 2016 | 5:09 pm نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان