بازار داغ اجاره روزانه خانه مبله در تهران

نياز به سكونت كوتاه‌مدت در تهران از سوي آن دسته از ساكنان شهرهاي مختلف يا میهمانان خارجي كه بايد جهت چند روز يا چند هفته به پايتخت ايران سفر كنند، باعث شده بازاري مجزا در كنار بازار اجاره يكساله آبخش مان شكل بگيرد.

139469 788 بازار داغ اجاره روزانه خانه مبله در تهران
اجاره آپارتمان مبله

اجاره آپارتمان مبله,آپارتمان مبله,اجاره آپارتمان مبله تهران

در شمال و مركز تهران، هم‌اكنون برخي آقسمت مان‌ها به صورت مبله، از يك روز تا حداكثر ۶ماه، به صورت اجاره كوتاه‌مدت به متقاضيان اجاره داده مي‌شوند. در بین فایل خانه‌های اجاره‌ای ثبت شده در بنگاه‌هاي املاک به جز خانه‌هایی که به صورت سالانه اجاره داده می‌شوند، به موارد ی برخورد می‌کنیم که قابليت اجاره هر روز یا ماهیانه به مستاجران متقاضي «سكونت كوتاه‌مدت» را نيز دارند. این خانه‌ها بیشتر در مرکز و شمال پایتخت می باشند نرخ اجاره آنها بر طبق موقعیت مکانی تعداد نفرات در نوسان است. گاهي از این خانه‌های لوکس امکاناتی مانند سینمای خانگی، کولرگازی، استخر و اینترنت پر سرعت هستند گاهي فقط وسایلی را در جای داده‌اند (خانه مبله) که نیاز روزانه ساکنانشان را برطرف نماید .

در حال‌حاضر طبق اطلاعاتي كه مشاوران املاك از فايل‌‌هاي اجاره كوتاه‌مدت آقسمت مان‌ اعلام مي‌كنند، نرخ اجاره هر روز این خانه‌ها بین ۱۵۰ تا ۵۰۰ هزار تومان در تهران در نوسان است. هرچند در موارد ی خانه‌های لوکس بر طبق امکانات برای روزانه تا ۲ میلیون نیز نرخ‌گذاری شده‌اند، اما معدل نرخ اجاره در این نوع خانه‌ها هر روز ۲۰۰ هزار تومان است. اين در حالي است كه چنانچه همين خانه‌ها به صورت سالانه اجاره داده شود، هزينه اجاره هر روز آنها حداكثر۱۵۰هزار تومان مي‌شود اما در اين صورت، مستاجري كه تنها يك هفته به سكونت نياز دارد، مجبور است، آنجا را جهت يك‌سال اجاره كند!

بیشتر این خانه‌ها بر اساس تعداد اتاق قیمت‌گذاری می‌شوند. مبوسیله ساکنان آسری مان دو خوابه ۴ نفراست و بر طبق تعداد نفرات بیشتر، ۵۰ هزار تومان به ازاي هر نفر به قیمت اجاره هر روز اضافه می‌شود. به گفته گروهی از مشاوران املاک متقاضیان این نوع خانه‌ها بیشتر میهمانان خارجی هستند که مدت كمي میهمان پایتخت هستند یا مسافرانی که به دلیل کارهای اداری به شکل م در تهران ساکن خواهند بود.

قیمت این نوع خانه‌ها برای مستاجر ایرانی با متقاضی خارجی مفرق است. آقسمت مانی که اجاره ماهیانه آن جهت مستاجر ایرانی ۳میلیون ۸۰۰ هزار تومان است جهت متقاضی خارجی ۱۳۰۰ تا ۱۴۰۰ دلار محاسبه دريافت مي‌شود. این واحد‌ها به میهمانان خارجی به شکل ماهیانه اجاره داده می‌شود. این محدودیت به دلیل نوع آپارت مان‌هایی است که به این دسته از مخاطبان داده می‌شود. بیشتر خانه‌های لوکس برای اجاره به متقاضیان خارجی در نظر گرفته می‌شود. به‌عنوان مثال آبخش مانی لوکس در خیابان پاسداران به قیمت ۴ هزار ۲۰۰ دلار یا آبخش مان دیگری در الهیه به قیمت ۳ هزار ۵۰۰ دلار اجاره رفته است. این آبخش ما‌ن‌ها از ۶ تا ۹ ماه گاهی هم تا ۲ سال اجاره داده می‌شود. فرق دیگری که این نوع اجاره دارد پرداخت همه مبلغ اجاره بها در ابتدای مدت قرارداد است. برخي از فعالان بازار مسکن در مورد متقاضیان این نوع خانه‌ها می‌گویند: بیمارانی که ازبقیه شهرهای کشور برای ویرایش به تهران می‌آیند یا صاحبان مشاغلی که جهت مدت كمي نیاز به سکونت در پایتخت را دارند، اکثرا ٌ به صورت كوتاه‌مدت اين آبخش مان‌ها را اجاره مي‌كنند.

مشاوران املاک معتقدند: مالکان این خانه‌ها بیشترین بی‌انصافی را در نرخ‌گذاری انجام می‌دهند. متقاضیان هم بیشتر از اطلاعیه ‌ها موارد مورد نیاز خود را پیدا کرده تا به دفاتر املاک مراجعه کنند.
یکی از مشاوران املاک به «جهان ی اقتصاد» می‌گوید: سال قدیم یکی از فعالان بازار از کرمان جهت اجاره م به ما مراجعه کرده و تنها می‌خواست جهت دریافت یک پروژه دولتی آدرسی در پایتخت داشته باشد یک شماره تلفن تهران همه کار ‌هایشان هم در همان شهر خودشان انجام می‌شد.

این خانه‌ها از الگوی خاصی جهت قیمت گذاری تبعیت نمی‌کنند فقط بر طبق سلیقه صاحبان خانه‌ها نرخ‌گذاری می‌شود. در ماه رمضان که تعداد مسافران پایتخت كم شدن پیدا می‌کنند، قیمت‌ها ۵۰ تا ۱۰۰ هزار تومان کاهش می‌یابد.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان